• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja do wysyłania wiadomości

Object Storage Arubacloud
0 głosów
245 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2018 w C# przez Rash Użytkownik (620 p.)

Dostałem do napisania pewną aplikację, aczkolwiek problem polega na tym, że technologie, z którymi muszę w tym momencie obcować, są dla mnie obce. Wcześniej cały mój prywatny czas poświęcałem na naukę JavaScript oraz innych technologii, które związane były z Front-endem. Czas mam do przyszłej środy, dlatego bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki oraz porady, od czego w ogóle powinienem zacząć. Treść zadania poniżej: 

Zaimplementuj aplikację do wysyłania wiadomości. Aplikacja powinna obsługiwać różne rodzaje wiadomości.Obecnie obsługiwanymi typami są SMS i e-mail. Aplikacja powinna oferować prosty interfejs użytkownika z następującymi wymaganiami:

 

 

  • Dane wejściowe dla odbiorcy wiadomości jako ciąg (numer telefonu komórkowego lub adres e-mail)

  • Wprowadzanie tekstu wiadomości

  • Wybór typu wiadomości

  • Wyślij przycisk

  • Lista wiadomości, które zostały już wysłane, lista powinna zawierać typ wiadomości, odbiorcę i treść

 

 

Po naciśnięciu przycisku wyślij pojawi się komunikat na liście wiadomości

 

Aplikacja powinna być zaimplementowana w architekturze klient-serwer przy użyciu C# (asp, tsql)

 

Dodatkowe wymagania:

 

 

  • Rozszerz projekt, więcej typów wiadomości już wkrótce
  • Wysłane wiadomości są przechowywane po stronie serwera i są dostępne po ponownym otwarciu aplikacji (plik może być używany do opisywania wiadomości
  • Preferowany wybór interfejsu użytkownika: DevExpress, jeśli nie jest to możliwe, to standardowe kontrole.
  • Nie ma potrzeby implementacji faktycznego wysyłania, wystarczy zapisać w logach / systemie, że sms lub e-mail został wysłany razem z odbiorcą i treścią wiadomości (oprócz przechowywania w bazie danych T-SQL
  • Jeśli to możliwe, stwórz testy

Przykład UI poniżej:

https://i.imgur.com/tbYCLVi.jpg

Jest jakakolwiek szansa na to, że napiszę taką aplikację w tydzień? Prosiłbym o jakieś porady i nakierowanie mnie na właściwe tory, jeśli chodzi o to, od czego powinienem zacząć, będę bardzo wdzięczny :) 

Pozdrawiam Wszystkich :) 

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lipca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Jest jakakolwiek szansa na to, że napiszę taką aplikację w tydzień? 

Oczywiście, nawet dość spora zważając na to, że ma to być "symulacja", tzn nie musisz wysyłać maila czy wiadomości SMS, tylko wystarczy, że zapiszesz to w bazie danych. Jako, że jesteś frontendowcem, to layout nie powinien być dla Ciebie problemem. Sam backend w tym przypadku to max 200 linii kodu, nie ma tu nic skomplikowanego, wystarczy do bazy się podłączyć i wsadzać tam odpowiednie dane, oraz je wyświetlać. Znajdź jakiś tutorial do baz danych w C# i jesteś w domu :)

komentarz 18 lipca 2018 przez Rash Użytkownik (620 p.)

Dziękuję Ci dobry człowieku za odpowiedź :) Masz może jakieś konkretne tutoriale na myśli, bo jednak muszę się sztywno trzymać w tym zadaniu wyznaczonych reguł, czyli C#, asp oraz T-SQL cheeky

komentarz 18 lipca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Nie mam. Jak to mówią, szukajcie a znajdziecie. Najlepiej szukaj tutoriala do ASP, nawet jeśli będą tam używać jakiejś innej bazy niż T-SQL to przestawienie się nie będzie zbyt trudne :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 404 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 88 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...