• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zestaw komputerowy za psie pieniądze.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
254 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Witam wszystkich jestem na wyjeździe i mam szanse kupić komputer za małe pieniądzę i chciałbym się zapytać czy warto go kuoić oraz jak go można poddrasować.

Płyta głowna:ASRock FSB1333 G4M-3S Dx10

Zasilacz:420W choć szukając po tym modelu w internecie jest 400W. Zasilacz LPK12-23 sata3

Procesor:Intel Celeron E3400 2x2.6GHz

Ram:KVR1333D3S8N9 2GB

Dysk: HDD 500GB

Brak Karty graficznej!

Wszystko za 150 zł

Prosił bym was o pomoc i co o tym sądzicie. dziękuję

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2018 przez toffik93 Bywalec (2,820 p.)
wybrane 10 lipca 2018 przez Absum
 
Najlepsza
Myślę, że warto warto go kupić. Jeśli chodzi o jego rozbudowę, to jak najbardziej też można to zrobić.
Możesz sobie dorzucić 6GB pamięci RAM (płyta główna obsługuje 8GB) . Polecam zakupić 2x4GB, bo wtedy będzie obsługiwany tryb Dual Channel, dzięki czemu wzrośnie wydajność komputera. Procesor, który aktualnie znajduje się w tym zestawie posiada zablokowany mnożnik, więc nie możesz go podkręcić, ale istnieje możliwość wymiany na inny, bardziej wydajny procesor.
komentarz 10 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Dziękuję za odpowiedz,proszę powiedz mi czy można by było kupić intel i 5 pod tą płyte albo i nawet i3 ?

Karty graficznej nie ma a i tak ładnie śmiga mam zamiar wgrać w niego Linuxa i korzystac głownie z internetu i nauki

O grach nie myśle!
komentarz 10 lipca 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
oficjalnie - nie.
komentarz 10 lipca 2018 przez toffik93 Bywalec (2,820 p.)

@Absum, do tej płyty głównej pasuje procesor Intel® Core™2 Extreme Processor QX6700. Jeżeli chodzi o grafikę, to jest ona zintegrowana z płytą główną. Jeżeli nie myślisz o grach, to taka grafika Ci wystarczy.  

komentarz 10 lipca 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Ten CPU trochę dużo prądu ssie jak na tak kiepską wydajność.
+1 głos
odpowiedź 9 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
A nie lepiej kupić Rasbery Pi 3. Co do kompa jak jest ładna nie porysowana obudowa i zasilacz, i dysk bez bad sektorów to spoko cena. Karte kupisz za 50zł i będze śmigał.
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Ten komputer jest tyle warty.
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Wracając do pytania która płyta glówna jest lepsza ?

PŁYTA ASUS P5B-VM SE s775 DDR2 VGA PCIe SATA FV

Czy

ASRock FSB1333 G4M-3S Dx10

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 232 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 459 wizyt
–3 głosów
1 odpowiedź 314 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez Darsonn Nowicjusz (160 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...