• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zestaw komputerowy za 1900/2000 zł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
459 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Bartek1337 Nowicjusz (190 p.)

Witam, mam zamiar zakupić nowy komputer. Wstępnie mam już wszystko dobrane, aczkolwiek nie jestem pewny czy mój zestaw jest w pełni dobry. Mój budżet to coś około 2000 zł (ale nie więcej). Mam do was kilka pytań, Pierwsze jest takie czy mój zasilacz (400 W) da radę pociągnąć ten zestaw. Mam wątpliwości czy jednak nie będzie to za mało. Druga sprawa, Rozważam zakup gtx 1050 ti, ale nie wiem która wersja jest lepsza. Mam na oku dwie wersje: Palit GTX 1050ti Dual OC oraz GTX 1050ti Zotac Mini. Na ten moment wybrałem Palit-a z powodu OC oraz dwóch wiatraków (na kulturze pracy zbytnio mi nie zależy). W skrócie mówiąc chciałbym was zapytać, czy da się jeszcze coś lepszego wyciągnąć w tym przedziale cenowym. Uważam że ten jest okey, ale wolę zapytać. A i jeszcze z góry dodam że nie jestem dość wymagający, a komputer ma być przeznaczony do użytku uniwersalnego (nie nastawiam się typowo pod gaming).

Poniżej zamieszczam zdjęcie z "koszykiem". Niestety nie byłem w stanie dać jako link, ponieważ nie zamawiam komputera z morele.net.

Z góry dziękuję za ew. pomoc i radę. Pozdrawiam :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 listopada 2017 przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
1. Nie ryzykowałbym z zasilaczem 400W. 1050ti przy obciążeniu może pobierać nawet do 200W, więc może się okazać, że kiedyś mocy zabraknie. Dla spokoju przydałoby się te 500 - tu idelaną propozycją będzie SilentiumPC Vero L2 500w.

2. Bierz grafike Palita.

3. Nic lepszego w tej cenie już chyba nie wciśniesz. Zestawik bardzo fajny. Jeśli masz ochotę dołożyć jeszcze parę złotych to fajnie wszystko by podsumowała buda SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black - która niedawno miała swoją premierę i w tej cenie jest naprawdę bezkonkurencyjna. Wsadziłem już do niej jakieś 5 zestawów.

5!
komentarz 6 listopada 2017 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Skoro platforma pobiera 200W to potrzebny jest aż 500W zasilacz? Zasilacz najwyższą sprawność uzyskuje przy obciążeniu w 50%. Nie potrzebujesz takiego zapasu mocy w budżetowym configu.
komentarz 6 listopada 2017 przez Bartek1337 Nowicjusz (190 p.)
Po części się z nim zgadzam. Sama karta graficzna jest w stanie pobierać 200 W, a palit ma wersję OC. Zastanowię się jeszcze nad doborem zasilacza i jeżeli cena nie będzie zbytnio odstawała, to zainwestuję w 500 W.
komentarz 6 listopada 2017 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
To się nie zgadzaj. 200W to pobiera... ale GTX 1080. 1050Ti weźmie ok. 75W.
komentarz 6 listopada 2017 przez Bartek1337 Nowicjusz (190 p.)
W stanie spoczynku, ale podczas obciążenia może spokojnie 150 W. Takie pobory są jak najbardziej realne w przypadku GTX 1050ti
komentarz 6 listopada 2017 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
To w końcu 150 czy 200W ? Przestań mnie trolować, proszę i zweryfikuj swoje źródła. 200W to pobiera cały zestaw. Bierzesz ten pobór mocy z kosmosu, bo ciężko użyć wyszukiwarki, lub czytać ze zrozumieniem? Ani 200W,  ani 150W nie przejdzie przez śledzia PCI-E, max to 75W.
komentarz 6 listopada 2017 przez Bartek1337 Nowicjusz (190 p.)
Według kolegi we wcześniejszym poście, 200 W sama karta graficzna. Ja sprawdziłem w dwóch źródłach i może pobierać spokojnie 150. Wiesz co to jest dodatkowe zasilanie karty graficznej ? mam Ci pokazać zdjęcie czy samemu znajdziesz. Na boku karty od Palita masz wejście 6 - pinowe. Nie ucz mnie jak korzystać z wyszukiwarki, bo nie oto pytałem :)
komentarz 7 listopada 2017 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Dodatkowe, 6pinowe zasilanie dostarczy Ci + 75W, ale nie każdy gtx 1050Ti takie posiada, sugerujesz, że jeden model od drugiego różnie się 100% poborem mocy? Pokaż mi te źródła, bo to jakieś jaja są... 150W to nawet 1060 nie pobiera.
komentarz 7 listopada 2017 przez Bartek1337 Nowicjusz (190 p.)
Faktycznie, zwracam honor. Źle spojrzałem i nie doczytałem, ale to nie zmienia faktu że nadal nie jestem pewien czy 400 W mi wystarczy. Użyłem też dwóch kalkulatorów zasilaczy i wyszło mi na całym zestawie bodajże 305 W. Czy te 100 W wystarczy jako zapas czy lepiej dołożyć i zakupić 450 W albo nawet 500 ?

PS. Na x-kom jest napisane ze 85 W pobiera GTX 1050ti od palita, mogły pomylić mi się karty bo faktycznie taki przyrost mocy jest trochę dziwny.
komentarz 7 listopada 2017 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Na dobrym zasilaczu 300W ten zestaw i pójdzie. Jak się tak martwisz to dopłać te 50-100PLN i weź sobie 400 albo niech Ci będzie 450 bronze. Popatrz tylko na kable. Może będziesz chciał zmienić kartę w przyszłości i CPU to przyda się 8pin do GPU.
komentarz 7 listopada 2017 przez Bartek1337 Nowicjusz (190 p.)
To czyli wygląda na to że pozostało ki jedynie zastanowić się nad zasilaczem, aczkolwiek raczej wybiorę 400W ew. 450w. Dzięki za rady.
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2017 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
Dodatkowo:

Mobas ma 2 sloty na ram, a ty kupujesz 2 moduly pamięci ram po 4gb kazdy. Brak możliwości rozbudowy.

Imho albo zmiana mobasa na 4 slotowy ram, albo zmień ram na 1 kostke 8GB (tracisz wtedy dualchannel, ale kostka jest bardziej valuable).
komentarz 6 listopada 2017 przez Bartek1337 Nowicjusz (190 p.)
Owszem, masz rację że brak możliwości późniejszej rozbudowy, aczkolwiek uważam że na ten moment 8GB mi wystarczy i nie planuje ew. Rozbudowy. Jeżeli będę chciał to za np. 2 lata zmienię sobie mobo i ew. Dokupie dodatkowe dwie kości po 4 GB żeby stworzyć 16. A ponadto decydując się w tym momencie na 1 pojedyncza kość ddr4 8 GB osiągi komputera spadną tego powodu że zestawy na h110 osiągają lepsze wyniki na dualchannelu.

Podobne pytania

–3 głosów
1 odpowiedź 314 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez Darsonn Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...