• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka dobra, *aktualna* i nieco bardziej zaawansowana książka do PYTHON ???

0 głosów
393 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w Offtop przez NIMuser Stary wyjadacz (10,960 p.)

Jaką polecicie dobrą i aktualną (z ostatniego roku, max. ostatnich dwóch lat) książkę do Pythona 3 (najlepiej 3.6+ )??

Interesuje mnie coś dla średniozaawansowanych, nie chcę przechodzić kolejny raz przez grę typu "wisielec" lub "jaka to liczba" ! :)

Język polski lub angielski.

Interesują mnie nowości pythona, szczególnie programowanie asymchroniczne (asyncio) oraz dobre opisanie OOP

Na razie zastanawiam się nad T. Ziade (zaawansowane programowanie w python) lub A. Downey (Myśl w języku python). Ale może jest coś lepszego?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2018 przez profesorek96 Nałogowiec (48,450 p.)
Ze swojej strony polecam po pierwsze dokumentacje.  Ona jest jak najbardziej aktualna. Co do książek taką biblią z Pythona jest ta książka:

https://helion.pl/ksiazki/python-wprowadzenie-wydanie-iv-mark-lutz,pytho4.htm#format/d

Ciekawą propozycją jest również ta:

https://helion.pl/ksiazki/zaawansowany-python-luciano-ramalho,e_07wh.htm#format/d
komentarz 6 lipca 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (10,960 p.)
Dzięki za propozycje!

Ta pierwsza cegła jest bardzo dobra, ale to 2010 rok :) Czyli głównie Python 2.6 :)

Druga pozycja jest więcej niż dobra, wygląda na taką po spisie treści, ale znów 2015 rok, a więc ominął ją Python 3.5 / 3.6. Ale poza brakami z najnowszego Pythona jest naprawdę interesująca.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,023 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 214 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

63,266 zapytań

109,520 odpowiedzi

228,793 komentarzy

43,447 pasjonatów

Przeglądających: 195
Pasjonatów: 3 Gości: 192

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...