• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Frameworki CSS & HTML [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
1,274 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2015 w HTML i CSS przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
edycja 1 lipca 2015 przez Tomatosoup

Jaki jest wasz ulubiony framework css ?

Piszcie jakie są wady i zalety tych które znacie, rozpromujmy inne a nie tylko w kółko ten Bootstrap, o którym się wszędzie słyszy ( nie mówie że jest zły, sam w nim pisze ) jednak jest przyciężkawy, a taka prawda że z frameworku głównie wykorzystuje się sam grid strony.

Mnie najbardziej zainteresował pure.css . A was ? Można głosować na więcej niż jeden.

(Nie zapomniałem o żadnym istotnym ? )

Możliwe odpowiedzi:
Pure.css (2 głosów, 9%)
Foundation (4 głosów, 18%)
Semantic UI (0 głosów)
Bootstrap (11 głosów, 50%)
Unsemantic (1 głos, 5%)
Gumby (0 głosów)
YAML4 (0 głosów)
TukTuk (0 głosów)
Kube Web (0 głosów)
Elasticss (0 głosów)
Susy (1 głos, 5%)
HTML5 Boilerplate (1 głos, 5%)
HTML5 Kickstart (0 głosów)
Skeleton (1 głos, 5%)
Responsee (1 głos, 5%)
UIkit (0 głosów)
Cascade (0 głosów)
IVORY (0 głosów)

7 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
Pure.css to nie framework, tylko zbiór komponentów.

Unsemantic to nie framework, tylko grid.

Gumby umarł (polecam zobaczyć notkę na ich stronie).

YAML też jest martwy (ostatnie zmiany z 2013).

TukTuk z tego co widzę to znów tylko grid.

Kube dziwnym trafem wygląda jak klon BS-a… a sądząc po aktywności na GH również umarł.

elasticss to zimny trup (ostatnia wersja z 2012).

Susy to raczej rozszerzenie dla SASSa a nie framework.

HTML5 Boilerplate to nawet nie framework, tylko… boilerplate ;) Z tym, że za bardzo się rozrósł (ale i tak nie ma sobie równych!)

HTML5 Kickstart znów wygląda jak BS a zachowuje się jeszcze gorzej (część elementów jest stylowana po tagach).

Skeleton to miniaturka, w której jedynym interesującym elementem jest de facto grid.

Responsee widzę pierwszy raz na oczy, ale sądząc po stanie ich domowej nic nie straciłem ;) Wizyta na GH i obadanie czasów ostatniej aktywności + brak preprocesora jedynie mnie w tym utwierdzają.

UIKit to taki ciut nowocześniejszy BS… i tyle.

Cascade: "Putting back the C in CSS" → i na tym skończyłem obcowanie z nim ;) IMO cierpi na podobne problemy, co Semantic UI.

Ivory bardzo podobny do BS, z tym, że znów styluje po tagach.

Co do Semantic UI: http://webroad.pl/inne/714-typografia-i-inne-kluczowe-elementy-html#comment-1116434647

Co do BS: http://www.forumweb.pl/porady-i-tutoriale-www/it-ciekawe-artykuly-z-branzy/445711#445711 → z tym, że obecnie jednak przekonałem się do BEM ;) Ale jego trza umieć używać - napiszę niedługo artek o tym.

Z tej listy zatem z frameworków CSS zostaje mi Foundation, które nie jest najlepsze i nie zgadzam się z nim, ale jest najlepsze na tej liście ;)

BTW mam swojego własnego potworka: http://github.com/Comandeer/VEKit-CSS oraz wraz z kolegami pracuję nad czymś większym… Mam tylko nadzieję, że nie umrze i uda nam się to zrobić ;)
0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Wątpię byś znaalzł tutaj jakiś pasjonatów innych FW css, marketing i reklama  robią  sporo dlatego nie słyszy się o tych mniej znanych. Ja osobiście tylko z bootstrapa.
komentarz 1 lipca 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Dlatego też utworzyłem tą ankiete, żeby ludzie poznali inne frameworki, i że nie tylko bootstrap istnieje
0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez Dronojad Obywatel (1,980 p.)
Przepraszam za offtop, ale nie chcę zakładać nowego tematu. Do czego służą te frameworki? Wiem, że Bootstrap'a używa się do tworzenia stron responzywnych, ale na pewno są jeszcze jakieś zastosowania.
0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Ja od siebie zagłosowałem na Foundation :)
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez PnD Początkujący (340 p.)
BS to nie tylko grid. Jest on fajnie przemyślany, choć faktycznie na urządzeniach mobilnych zachowuje się dostatecznie tzn. jest ok, choć zawsze może być lepiej (tzn. szybciej). Ma kilka dodatków, które i tak można wystylizować czy to na stronie BS-a czy w arkuszu. Używam bo się przyzwyczaiłem, ale staram się zmieniać wygląd. Jest masa stron, które wyglądają tak samo i to tylko pokazuje poziom zaangażowania w projekt (no ok, czas na wykonanie również). Z tego co wymieniłeś kojarzę jeszcze Foundation i Skeleton, ale skoro nie zagłosowałem na nie to może to oznaczać, że jakoś nie zapadły mi specjalnie w pamięć i nie miałem efektu "wow" kiedy je widziałem. Poza tym jeżeli masz trochę czasu i tworzysz witrynę to sam nieświadomie budujesz sobie rozwiązani bez dodatkowych spraw.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Agentok Użytkownik (660 p.)
Znam tylko bootstrapa ale ponoć jest straszną kobyłą.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Niestety, ale znam jedynie Bootstrap ze słyszenia ;/

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 643 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 890 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez TheGleeMat Bywalec (2,070 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 784 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2015 w HTML i CSS przez Ivan Maniak (60,650 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...