• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dobre API do prognoz pogody

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
8,253 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2018 w JavaScript przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Cześć,

mam proste, krótkie pytanko - Jakie polecacie API do prognozy pogody?

Generalnie nie chodzi mi tu o API dobre pod względem dokumentacji itp. ale o dobre pod względem możliwie jak najlepszych prognoz pogodowych? Muszę w jednej apce zaimplementować taki komponent, mam wstępną wizję jak wizualnie prezentować te informacje, ale pozostaje problem skąd wziąć dobre jakościowo dane... Fajnie gdyby było to API darmowe lub "nisko-płatne" ale jest to kwestia drugorzędna. Nie potrzebuję prognoz długoterminowych, powiedzmy 5, max 20 dni będzie w zupełności oki. Dane też tylko takie podstawowe, bez jakiś wydumanych analiz prądów morskich itp. :) Prognozę potrzebuję dla Polski, będzie to komponent trochę poboczny w apce więc jestem tutaj w stanie dostosować się do tego co udostępni mi API.

Preferowałbym też JSON, ale XML też nie będzie tragedią.

Przyznam szczerze, że osobiście w ogóle nie słucham i nie analizuję prognoz pogodowych, jedynie tyle co czasem usłyszę w radiu więc nie mam doświadczenia stąd to pytanko do Was.

Pozdrawiam,

Tomek

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Pozwolę sobie raz przypomnieć o tym wątku, bo widzę, że nawet odwiedzin mało.. nikt tu nie korzysta z API pogodowych :) ?
+1 głos
odpowiedź 28 czerwca 2018 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
Sam korzystałem, w swojej apce z : api.openweathermap.org

Z płatnych to widziałem, że meteo.pl udostępnia. Tam, pewnie będzie wszystko czego dusza zapragnie.
1
komentarz 28 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Dzięki, przyznam, że też o tym myślałem ale zastanawiam się, czy jakieś polskie API nie będzie dokładniejsze dla naszych warunków... Nawet tak kombinowałem może nad jakąś stronką z pogodą dla rolników itp., która wystawiałaby API... dziś nie mam czasu na to, ale może jutro coś też poszukam i potestuję sobie to Twoje.
+1 głos
odpowiedź 30 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
AcuWeather może być, bo według mnie sprawdza się świetnie (na mapach Polskich)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 314 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 832 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2020 w JavaScript przez frederrer Użytkownik (740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 338 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2018 w JavaScript przez tomo9300 Nowicjusz (140 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...