• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dostęp do API autoryzowanego IP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
337 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2018 w JavaScript przez tomo9300 Nowicjusz (140 p.)

Cześć,

mam dostęp do JSON API, którego dostawca wymaga autoryzacji poprzez klucz oraz adres IP.

Chciałbym korzystać z danych API w serwisie, który buduje. Strona łączy się z API poprzez zwykły XMLHttpRequest w JavaScripcie. Wszystko działa poprawnie dla mojego adresu IP, ale pytanie czy jest jakaś możliwość aby inni użytkownicy strony, korzystający z innych adresów IP, mieli dostęp do danych?

    var header = document.querySelector('header');
    var section = document.querySelector('section');
    var requestURL = 'URL';  //URL API
    var request = new XMLHttpRequest();
    request.open('GET', requestURL);
    request.responseType = 'json';
    request.send();
    request.onload = function() {
	
	
      var api = request.response;


	
	}

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam

Tomek

komentarz 17 grudnia 2018 przez wachcio Nowicjusz (120 p.)
Autor API po coś zrobił takie zabezpieczenie więc najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby napisać do niego czy jest jakaś możliwość skorzystania z API bez sprawdzania adresu IP. Drugim wyjściem (nie wiem czy zgodnym z licencją API) jest napisanie skryptu na serwerze z którego masz do niego dostęp i reagującego na zapytania z Twojej strony ze skryptem JS

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Nie wiem czy Cię dobrze rozumie ale jak pobierasz API od kogoś i wyświetlasz te dane na twojej stronie to wszyscy to widzą.

Np. Mam stronę i chcę pokazać obecny kurs franka na niej to pobieram API z strony NBP kurs franka i wyświetlam u siebie na stronie.

Niech mnie ktoś poprawi jak głupotę palnąłem :)
komentarz 15 grudnia 2018 przez tomo9300 Nowicjusz (140 p.)
Dziękuję za odpowiedź.

Przy obecnym rozwiązaniu skrypt umieszczony na stronie za każdym razem łączy się z API. Przez to, że autoryzacja API jest po adresie IP, który podany jest dostawcy, dane wyświetlają się tylko podczas łączenia ze stroną z adresu IP, który jest autoryzowany przez , czyli w tym wypadku jedynie mojego.

 
Być może powinienem pobierać dane z tego API w inny sposób, aby je wyświetlać na stronie, tylko nie wiem w jaki sposób to zrobić najlepiej :)
komentarz 15 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
API służy właśnie do tego by dane się wyświetlały na bieżąco (w tym miejscu na stronie) ale żebyś nie musiał przeładowywać strony za każdym razem jak dostaniesz odpowiedź o 'stanie' danych o których chcesz wiedzieć taki 'innerHTML' trochę ale lepszy bo pobiera tylko hedersy a nie całe body( ja to tak rozumie).
komentarz 15 grudnia 2018 przez tomo9300 Nowicjusz (140 p.)
Rozumiem, tylko problem chyba tkwi w tym, że jest to JavaScript, który łączy się z API za każdym razem po wejściu na stronę przez użytkownika z jego adresu IP.

Może rozwiązaniem jest napisanie tego w np. w PHP żeby to serwer łączył się z API i wtedy po zmianie IP u dostawcy na IP serwera strony wszystko będzie ok?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 313 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 353 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2020 w JavaScript przez Mares1 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2019 w JavaScript przez Kola58 Nowicjusz (170 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...