• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ Zadanie z książki.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
274 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2018 w C i C++ przez qlucha Obywatel (1,790 p.)
edycja 24 czerwca 2018 przez qlucha

Witam, przyznam że jestem już zmęczony i potrzebowałbym pomocy a za chwile jeszcze mecz leci Polski. 

Otóż, rozwiązując zadanie z książki S.Pratha  odnośnie przeliczenia sekund na dni godziny i minuty rozwiązałem to zadanie dobrze i miałem do czego się odnieść z danymi wejściowymi a wyjściowymi czy program działa poprawnie. Ale postanowiłem że, w ramach nauki rozszerzę  sobie problem i napisałem program który  po podaniu  daty i o godziny w formacie:    dzień/miesiąc/rok     godzina/minuta/sekunda

Oblicza ile upłyneło dokładnie co do sekundy sekund od   1 stycznia 1970 roku od północy tak zwanego czasu POSIX.  

Moja prośba czy dla sprawdzenia po mojej stronie czy nie mam bug'a, mógłby ktoś podać mi  PEWNE dane do testu w formie np;

Wejście:

27.04.1986  12:37:08

Wyjście:

To sekund ..... ( od  01.01.1970    00:00:00 )

Mam nadzieję że, jestem zrozumiały jeżeli nie to już ze zmęczenia blushindecisionyes     

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

I co na palcach mamy ci policzyć? 

Zmęczenie zmęczeniem ale trochę zaradności ... łap:   Unix Timestamp Conversion Tools

komentarz 25 czerwca 2018 przez qlucha Obywatel (1,790 p.)
Ok program działa prawidłowo. Dzieki za linka,  jeszcze tak z ciekawości w ramach nauki będę musiał się zastanowić nad strefami czasowymi i  przestawianiem czasu 2 razy w roku. Dzieki za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 227 wizyt

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,429 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...