• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ciekawość - Po ile macie lat? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
429 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2018 w Offtop przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

Siemka wink

Ja tak z ciekawości, ile macie lat? Pewnie większość tutaj zacznie podawać jakieś +20.

Ja mam 12 :P

Możliwe odpowiedzi:
+7 (1 głos, 2%)
+12 (10 głosów, 17%)
+16 (10 głosów, 17%)
+18 (12 głosów, 21%)
+20 (22 głosów, 38%)
+40 (3 głosów, 5%)
Emeryci (0 głosów)
1
komentarz 24 czerwca 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Trochę bezsensu dobrałeś możliwe odpowiedzi. Przedziały wiekowe powinny być bardziej wyrównane, a odpowiedź Emeryci powinna być zastąpiona liczbą. Zresztą poprzez dobór możliwych odpowiedzi i ich gęstość sugerujesz kto wg Ciebie korzysta z forum. Moim zdaniem ta ankieta jest bezsensu.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

I tu mamy dowód działania pasji - zrzesza pasjonatów informatyki w wieku 7-60 lat laugh

1
komentarz 23 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
dyskutowalbym tutaj... od pewnego czasu miałem takie podejrzenia, ale te wyniki Arka utwierdziły mnie w tym, że to forum zrzesza głównie ludzi w wieku do 20-25 lat, w tym wiele osób poniżej 20 lat.

Przyznam szczerze, że czasami w rozmowach z innymi programistami w moim wieku (30+) przewija się temat for, paneli dyskusyjych itp. i w znacznej większości wszyscy mówią tylko o SO, a naszego forum sporo osób nawet nie zna... Szkoda, bo są tu na prawdę fajne osoby, sam parę razy otrzymałem na prawdę konkretną pomoc w różnych problemach zarówno w postach jak i na PW czy w ogóle innymi kanałami ale od ludzi poznanych tutaj...

Zdziwiło mnie jednak to, że praktycznie większość osób poznaje forum z tych tutoriali pana Mirka... może warto byłoby co nie co rozreklamować forum gdzieś wśród społeczności programistów i pozyskać jakieś nowe dusze do dyskusji :)?
komentarz 23 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

Myślę, że jest to dobry pomysł, jednakże nie wiem czy forum to wytrzyma. O co mi chodzi, zapytasz?

1. Jeśli uda się zrobić naprawdę dobrą reklamę, 
    że na forum zarejestruje się conajmniej 500+ osób,
    to nie wiem czy serwery wytrzymają. Pytania, kod, zdjęcia, LINKI (art13)
2. Wiele osób na początku nie czyta regulaminu,
    przez co pytania będą zadawane w "brzydki" sposób,
    osoby które będą chciały pomóc zwrócą uwagę. 
    I teraz znając życie conajmniej 10% osób z tych które przybędą
    będą zniechęcone przez "popraw to i to, i tamto", mogą też wyrobić forum złą opinię
3. Nawet zakładając, iż każda osoba będzie pisała wszystko
    zgodnie z regulaminem, to tych pytań może być np. 5/1m. 
    Ludzie nie nadrobią, wiele wątków zostanie ominiętych.
4. Mogą pojawić się trolle, a nie oszukujmy się moderatorom nie płacą za moderację,
    moderatorzy nie są na forum 24/7, więc może dojść do wielu obrażeń (?), 
    bezsensownych pytań itd. 

 

komentarz 23 czerwca 2018 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Bez urazy ale to forum jest przeznaczone dla początkujących to że jest tu kilkudziesięciu ludzi co się znają na fachu nie czyni tego forum nie wiadomo jak wyjątkowym.
Pozatym głupi przykład znajdź tutaj prostą rzecz typu jak sprawdzić czy BigDecimal jest dodani w javie.

Raczej nie znajdziesz czegoś takiego :P. Gdzie na stacku (SO) będziesz miał kilkaset takich odpowiedzi z różnymi wariantami.
komentarz 23 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

Przepraszam, gdzie to jest napisane?

Jak napisał Tomasz Sochacki wiele osób dowiedziało się o tym forum z kursów pana Mirosława, a te osoby są właśnie najczęściej młode, niedoświadczone w ogóle (ja rok temu :d [nie, nie piszę iż mam nie wiem ile doświadczenia, ale z każdym jednym projektem mi go przybywa]). Forum jest dla każdego. 

komentarz 23 czerwca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Jeśli uda się zrobić naprawdę dobrą reklamę,

    że na forum zarejestruje się conajmniej 500+ osób,

    to nie wiem czy serwery wytrzymają. Pytania, kod, zdjęcia, LINKI (art13)

Codziennie na forum boty rejestrują dziesiątki użytkowników (tego nie widać, bo te boty nie zadawają pytań, ale licznik userów bije) i serwer wytrzymuje. Artykuł 13 (jeśli wejdzie w życie) to chyba nie w najbliższym czasie ;)

I teraz znając życie conajmniej 10% osób z tych które przybędą

    będą zniechęcone przez "popraw to i to, i tamto", mogą też wyrobić forum złą opinię

Od tego są moderatorzy którzy mają to poprawiać i dbać o tą wyjątkową atmosferę na forum, choć - jak wspomniałeś - nie są oni tutaj 24/7

Podobne pytania

+5 głosów
12 odpowiedzi 1,415 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2015 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 206 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w Offtop przez Paczuncha Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 337 wizyt
pytanie zadane 22 września 2015 w Offtop przez Waszek Gaduła (4,130 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...