• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CO I JAK w programowaniu, czy to takie "łatwe"?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
217 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w Offtop przez Paczuncha Nowicjusz (220 p.)
Witam forumowiczów, jestem początkującym uczniem programowania, skubnąłem trochę materiałów o C++ (tutoral P. Mirosława Zelenta), C# (książka "c# praktyczny kurs wydanie II" Marcina Lisa)  - przyznam, że całej jeszcze nie przeczytałem, HTML i CSS - również Pan Mirosław, lecz front end do mnie nie przemawia tak jak back end.

Przejdźmy do sedna czyli do zadania pytania.

Jeżeli chodzi o języki back endowe (np Python, PHP, C# czy Java) to podstawy tych języków obracają się wokół:

zmiennych, tablic, instrukcji warunkowych (if, else if), pętli, switch'ów, instrukcji break i continue? Oczywiście jest trochę więcej rozwinięć powyższych wątków oraz później dochodzi programowanie obiektowe ( klasy, polimorfizm, konstruktory, interfejsy)

I rodzi się drugie pytanie:

- Jaki zasób wiedzy będzie oczekiwał pracodawca od juniora np. Javy?

Wiem, że przerobienie jednej czy kilku książek o tematyce danego języka programowania nie wystarczy, trzeba zastosować tą wiedzę w praktyce i udowodnić to potencjalnemu pracodawcy.

Życzę miłego dnia!

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 lutego 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
jeśli już wybrałeś język to najpierw naucz się tych podstaw tak naprawdę dobrze, a później zastanawiaj się nad dalszą nauką.
Szkoda czasu na zastanawianie się, lepiej robić ;)
+1 głos
odpowiedź 16 lutego 2017 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)

Jeżeli chodzi o języki back endowe (np Python, PHP, C# czy Java) to podstawy tych języków obracają się wokół:

zmiennych, tablic, instrukcji warunkowych (if, else if), pętli, switch'ów, instrukcji break i continue? Oczywiście jest trochę więcej rozwinięć powyższych wątków oraz później dochodzi programowanie obiektowe ( klasy, polimorfizm, konstruktory, interfejsy) 

Podstawy języków programowania obracają się wokół pojęć które wymieniłeś (nie licząc programowania obiektowego) niezależnie od tego, czy są backendowe czy nie.

- Jaki zasób wiedzy będzie oczekiwał pracodawca od juniora np. Javy?

https://forum.pasja-informatyki.pl/225340/jaki-kurs-java-dla-kogos-znajacego-podstawy-c?show=225562#c225562

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 456 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2018 w Offtop przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 367 wizyt
pytanie zadane 22 września 2015 w Offtop przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt

92,841 zapytań

141,782 odpowiedzi

320,857 komentarzy

62,173 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Wprowadzenie do ITsec, tom 2

Można już zamawiać tom 2 książki "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT" - będzie to około 650 stron wiedzy o ITsec (17 rozdziałów, 14 autorów, kolorowy druk).

Planowana premiera: 30.09.2024, zaś planowana wysyłka nastąpi w drugim tygodniu października 2024.

Warto preorderować, tym bardziej, iż mamy dla Was kod: pasja (użyjcie go w koszyku), dzięki któremu uzyskamy dodatkowe 15% zniżki! Dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za kod dla naszej Społeczności!

...