• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Darmowa domena - jaka, gdzie i jak?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,097 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Cześć, mam serwer i chcę pod swoją stronkę podpiąć domenę. Szkoda mi pieniędzy na .pl itp. Istnieją jakieś sprawdzone darmowe domeny oprócz .tk? Chociaż nie wiem czy jeszcze istnieje, to raczej wolałbym inną końcówkę. Jak najbardziej odpowiada mi coś dwuczłonowego. Nawet prawdopodobnie tylko takie będą. :D Byle nie było to coś stu znakowego i podziałało dłużej niż parę dni. :D

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Jeśli chodzi o statyczne pliki .HTML to polecam Github Pages, jeśli chodzi zaś o coś z backendem to lepiej nie kupuj domeny, a podaj adres VPS'a / serwera ze strona :)
komentarz 22 czerwca 2018 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Chciałem raczej takiego małego bloga postawić, nic szczególnego, ale łączenie się z nim po ipku byłoby nietypowe. :D

Github no właśnie... idealny, ale dla tylko statycznych stronek. :p
+1 głos
odpowiedź 22 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
To do bloga polecam coś w stylu Jekyll, zintegrowanego z GH. Ewentualnie możesz zrobić stronę typu SPA a dane pobierać z chmury jeśli nie chesz robić back-endu, np. do bazy danych mlab, do userów firebase, które można też użyć np, do trzymania jakiś zdjęć itp. Rozwiązań jest wiele, do prostych rzeczy wcale nie potrzeba back-endu.
komentarz 22 czerwca 2018 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Awww... właśnie ja chcę się bawić w back-end. Napisałem już pierwszego prostego CMSa i teraz chcę wykorzystać to czego się nauczyłem i napisać coś dla siebie oraz wpisać w to swoje hobby. W skrócie napiszę kolejnego CMSa teraz dopasowanego pod swoje potrzeby i będę pisał sobie jakieś tam wpisy. c:

Poszukuję jedynie domeny, bo uważam .pl za zbędny wydatek.
komentarz 22 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
To może kup sobie jakiś tani hosting, znajdziesz coś myślę w granicach 50, max 100zł rocznie i najczęściej dostajesz wtedy jakąś darmową domenę (np. na linuxpl jest to xxx.vot.pl), na której możesz postawić bloga. Daje Ci to ten plus, że poćwiczysz już pracę z realnym serwerem itp. co nie zawsze jest takie samo jak praca z localhost.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2019 w Sieci komputerowe, internet przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,195 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...