• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop nie chce sie uruchomić po aktualizacji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
333 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez aaaaolaaaa Nowicjusz (120 p.)
Wczoraj zaktualizowałam laptopa, po aktualizacji wyłączył sie i do tej pory nie moge go uruchomić, pojawiał sie kedynie napis "bootable device".Ogladalm różne filmiki i proboelamp to naparwix zrobiłam to jak na tym filmiku: https://youtu.be/t0y1pWFQSvE , ale nadal nie pomoglo, teraz wyswoetla mi się czarne tło a na nim:

Broadcom UNDI PXE-2.1 v15.0.11

Copyright (C) 2000-2011 Broadcom Corpiration

Copyright (C) 1997-200 Intel Corpiration

All rights reserved

PXE-E61: Media test failure, check cable

PXE-MOF: Exiting Broadcom PXE ROM

No bootable device - - insert boot disk and press any key

Ale gdy włączam komputer od początku i gdy naciskam F12  pojawia sie:

Boot option Menu

1. HDD: ST1000LM024 HN-M101MBB

2. ATAPI CDROM: SLIMTYPE DVD DS8A8SH

3. NETWORK BOOT: BRCM MBA SLOT 0200 v15.0.11

Nie wiem co robić i nie wiem ile tez będzie naprawa tego kosztować. Pomocy!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 czerwca 2018 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Najwidoczniej sterownik dysku twardego lub kontrolera ATA/SATA został usunięty, bardziej prawdopodobne, że dysku twardego. Sprawdź model dysku twardego lub laptopa, pobierz odpowiedni sterownik i zbootuj z pendrive'a albo nagraj na płytę, I zainstaluj na nowo.
komentarz 21 czerwca 2018 przez Krol. Początkujący (400 p.)
Jeżeli to nie pomoże zaktualizuj sterowniki od Chipsetu

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 156 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 849 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Piotr Kałużny Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Lush Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...