• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop lenovo nie chce się uruchomić

–1 głos
91 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w Sprzęt komputerowy przez Piotr Kałużny Nowicjusz (120 p.)
Witam posiadam laptopa lenovo IdeaPad Y570. Laptop nie może wystartować, podczas ładowania wyskakuje komunikat o następującej treści:

PXE-E61: Media test failure, check cable

PXE_M0F: Exiting Broadcom PXE ROM.

No bootable device -- insert boot disk and press any key.

Szukałem w internecie wielu poradników. I chciałbym się dowiedzieć czy dałoby się zainstalować linuxa poprzez biosa i czy to przyniesie jakikolwiek rezultat. na laptopie był 1 dysk C.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez Aisekai Pasjonat (17,550 p.)
Spróbować zawsze można. Bardziej mnie zastanawia, czy podczas startowania dysku słychać taki charakterystyczny dźwięk (coś podobnego do 'pip'). Ja mam podobny problem tylko z trochę rozniacym się komunikatem. Raz mi się udało jednak odpalić windows, tylko po jakimś czasie znów się wysypal. Odpalilem jakiś antywirus, hd tune i menadżera zasobów. Patrzyłem na użycie dysku. Przy minimalnych wartościach, a prawie 0Mb, dysk pracował w 100%. Wcześniej też miałem duże wykorzystywanie ale aż taki słaby nie był. Pobralem linuxa na pendrive i chciałem go zbootowac. Przy instalacji, dostałem powiadomienie że dysk może być uszkodzony, co by mnie nie zdziwiło.

Ps: Mam y700, ale komunikat błędu był podobny.
komentarz 5 dni temu przez Piotr Kałużny Nowicjusz (120 p.)
najgorsze jest to ze mam jakas gówn***ną wersję boota, gdzie nie da się nic znaleźć i zrobić...
0 głosów
odpowiedź 4 dni temu przez marko Nałogowiec (27,270 p.)

Cześć.

No bootable device -- insert boot disk and press any key.

Brak urządzenia z którego ma wystartować system.

na laptopie był 1 dysk C.

"Był"to znaczy że został wyjęty albo został sformatowany "do czysta" albo złe ustawienia w bios.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 78 wizyt
pytanie zadane 23 listopada w Systemy operacyjne, programy przez pebrzosky Początkujący (490 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 69 wizyt
pytanie zadane 17 listopada w Sprzęt komputerowy przez Lush Nowicjusz (120 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt

42,390 zapytań

81,670 odpowiedzi

162,100 komentarzy

20,320 pasjonatów

Przeglądających: 335
Pasjonatów: 29 Gości: 306

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...