• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop lenovo nie chce się uruchomić

Object Storage Arubacloud
–1 głos
845 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Piotr Kałużny Nowicjusz (120 p.)
Witam posiadam laptopa lenovo IdeaPad Y570. Laptop nie może wystartować, podczas ładowania wyskakuje komunikat o następującej treści:

PXE-E61: Media test failure, check cable

PXE_M0F: Exiting Broadcom PXE ROM.

No bootable device -- insert boot disk and press any key.

 

Szukałem w internecie wielu poradników. I chciałbym się dowiedzieć czy dałoby się zainstalować linuxa poprzez biosa i czy to przyniesie jakikolwiek rezultat. na laptopie był 1 dysk C.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Spróbować zawsze można. Bardziej mnie zastanawia, czy podczas startowania dysku słychać taki charakterystyczny dźwięk (coś podobnego do 'pip'). Ja mam podobny problem tylko z trochę rozniacym się komunikatem. Raz mi się udało jednak odpalić windows, tylko po jakimś czasie znów się wysypal. Odpalilem jakiś antywirus, hd tune i menadżera zasobów. Patrzyłem na użycie dysku. Przy minimalnych wartościach, a prawie 0Mb, dysk pracował w 100%. Wcześniej też miałem duże wykorzystywanie ale aż taki słaby nie był. Pobralem linuxa na pendrive i chciałem go zbootowac. Przy instalacji, dostałem powiadomienie że dysk może być uszkodzony, co by mnie nie zdziwiło.

Ps: Mam y700, ale komunikat błędu był podobny.
komentarz 6 grudnia 2017 przez Piotr Kałużny Nowicjusz (120 p.)
najgorsze jest to ze mam jakas gówn***ną wersję boota, gdzie nie da się nic znaleźć i zrobić...
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć.

No bootable device -- insert boot disk and press any key.

Brak urządzenia z którego ma wystartować system.

na laptopie był 1 dysk C.

"Był"to znaczy że został wyjęty albo został sformatowany "do czysta" albo złe ustawienia w bios.

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 171 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 161 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 192 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,955 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...