• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komunikat "Mało miejsca na dysku"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,025 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Odkąd zrobiłem kwietniową aktualizację na Windows 10 (zrobiłem ją dopiero w maju) wyskakuje mi komunikat "Mało miejsca na dysku | Wyczerpuje się miejsce na dysku Dysk lokalny (E:). Kliknij tutaj, aby zobaczyć, czy można zwolnić miejsce na tym dysku."

Od kilku dni po kliknięciu w ten komunikat on znika, coś się chyba popsuło, ale gdy wcześniej w niego klikałem, to wchodziło w "Oczyszczanie dysku", ale mam 0 B plików do usunięcia, bo ten dysk jest pusty. Oczyściłem też pliki systemowe, ale nic to nie dało. A w "Ten komputer" mam napisane, że na dysku E mam jedynie 48,3 MB wolnych z 449 MB. W zasadzie to miejsce jest mi niepotrzebne, bo razem mam i tak 600 GB wolnych na dwóch dyskach pozostałych, ale ten komunikat mi przeszkadza. Mógłbym chyba wyłączyć powiadomienia, ale mogłyby mi inne nie przychodzić, a poza tym, co jest na tym dysku, że jest on cały zajęty, a po wejściu w niego nie ma tam plików? I jak go wyczyścić, jeśli w ogóle można w prosty sposób?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
wybrane 19 czerwca 2018 przez Marfarzar
 
Najlepsza

No pomyśl , na logikę.

Microsoft stworzył Windowsa tak aby cię ostrzegał, bo jeżeli to usuniesz, to on się usunie (ten Windows).

To chyba Windows wie po co mu to, i lepiej sie nie wtrącać.

Nie usuwaj, "przestrożny zawsze ubezpieczony" (czy jak to tam było...)

tu możesz dac najlepsza odpowiedź ;)

+1 głos
odpowiedź 17 czerwca 2018 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
Musisz tam mieć pliki chronione przez system. Da się je odkryć w opcjach "opcje folderów". Jeśli nie to nie mam innego pomysłu.

EDIT: Też kiedyś tak miałem, że pokazywało mi prawie zapełniony dysk, a zawartości wcale
komentarz 17 czerwca 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
W "Opcje eksploratora plików" mam ustawione "Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski", ale dalej mi nic nie pokazuje :/
komentarz 17 czerwca 2018 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
wyżej/wcześniej masz "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)".
komentarz 17 czerwca 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)

@Marchiew, O rzeczywiście jest i wtedy się wyświetlają 3 foldery. Jutro po szkole napiszę, ale tam było ostrzeżenie, że to pliki niezbędne do uruchomienia się Windowsa, więc lepiej może zostawię to, bo jeszcze zepsuje komputer czy coś

Albo wrzucę jeszcze teraz screen'a:

https://scr.hu/NoX4nJ

komentarz 18 czerwca 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
To lepiej je zostawić czy można bezpiecznie usunąć, bo są z tej kwietniowej aktualizacji?

Liczę na odpowiedź kogoś z dużą ilością punktów, bo jest ostrzeżenie, że usunięcie plików systemu operacyjnego może spowodować niewłączenie się systemu, więc muszę mieć pewność
komentarz 18 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

No pomyśl , na logikę.

Microsoft stworzył Windowsa tak aby cię ostrzegał, bo jeżeli to usuniesz, to on się usunie (ten Windows).

To chyba Windows wie po co mu to, i lepiej sie nie wtrącać.

Nie usuwaj, "przestrożny zawsze ubezpieczony" (czy jak to tam było...)

komentarz 18 czerwca 2018 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)

@Marfarzar, nic poza tymi plikami tam nie masz?

komentarz 18 czerwca 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Tylko te co na screenie, ale MsMaciek123 ma rację, nie będę ich usuwał.

Dzięki za odpowiedzi, chociaż to było głupie pytanie z mojej strony, jeszcze bym szkód narobił

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,445 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 373 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 8,670 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Skindel311 Nowicjusz (140 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...