• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MyBB - ID ostatniego użytkownika.

0 głosów
89 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez kubekszklany Obywatel (1,790 p.)
Witam. Chciałbym zmienić ostatnie id użytkownika na forum, tzn. testowałem forum i rejestrowałem i usuwałem konta, teraz jest już zajętych z 15 id, a tak naprawde nie ma użytkowników. Da się jakoś zmienić wartość tego licznika, żeby kolejna osoba przy rejestracji nie dostała numeru 14 tylko 4 (10 id jest wolnych, tzn. wolne id są wszystkie od 4 w góre.)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 czerwca 2018 przez Ehlert Mędrzec (165,080 p.)

Nie wiem czy masz to na hostingu i czy masz dostęp do db, ale jeśli tak to puść:

ALTER TABLE users AUTO_INCREMENT = 1;

Oczywiście zastąp users poprawną nazwą tabeli.

0 głosów
odpowiedź 15 czerwca 2018 przez Comandeer Mentor (457,620 p.)
Nie, bo to przeczy zasadzie spójności danych. Kiedyś istniał użytkownik o numerze 5, więc ten numer już nie istnieje, jest zajęty na wieki. Dodanie nowych danych z takim id może spowodować nieprzyjemne konsekwencje (pomieszanie danych starego i nowego użytkownika, problemy z uprawnieniami itd.).

Analogia z życia: kupujesz nowy telefon i okazuje się, że numer należał ostatnio do agencji towarzyskiej i telefon aż się urywa od natrętnych klientów… ;)
komentarz 15 czerwca 2018 przez Ehlert Mędrzec (165,080 p.)

Tam było coś takiego jak spójność? wink

komentarz 15 czerwca 2018 przez Comandeer Mentor (457,620 p.)
No, było coś takiego, że bazy danych miały być kwaśne. Ale niejaki Mongo zaprzestał tego trendu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2018 w PHP, Symfony, Zend przez Okti2013 Użytkownik (710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 686 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Offtop przez adamek0123 Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 433 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2015 w SQL, bazy danych przez Adam Jakś Dyskutant (9,050 p.)
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

64,791 zapytań

111,249 odpowiedzi

233,951 komentarzy

46,683 pasjonatów

Przeglądających: 175
Pasjonatów: 8 Gości: 167

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...