• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozszerzona matematyka na 90%

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
8,912 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Siusiakov Użytkownik (660 p.)
Na rok przed maturą jestem gotowy z 2 rozszerzeń w bardzo dobrym stopniu i się o nie nie martwię, ale zdecydowałem, że chcę pisać jeszcze jedno rozszerzenie i wybrałem matematykę.

Z podstawy nie miałbym żadnych problemów, ale rozszerzenie wydaje się w porównaniu z podstawą dużo trudniejsze.

Mam co prawda rozszerzoną matematykę w szkole, ale to na pewno nie wystarczy, żeby napisać maturę na przynajmniej 90%.

Polecacie, oprócz arkuszy cke, jakieś książki z zadaniami głównie pod maturę, ewentualnie zadania w internecie najlepiej z jakimś objaśnieniem? Dam radę w rok przygotować się do rozszerzenia w tak dobrym stopniu?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 czerwca 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

90% z matury rozszerzonej to wg mnie próg w pełni osiągalny, w końcu to matura a nie Olimpiada Matematyczna, jednak taki wynik wymaga solidnego przygotowania. Fajną stroną jest zadania.info - sporo zadań, wszystkie z rozwiązaniami, oprócz tego stare arkusze to podstawa. Możesz też popatrzeć czy uczelnia na którą chcesz aplikować nie ma jakiegoś konkursu który daje dodatkowe punkty / indeks, czasami się zdarzają, a fajnie mieć indeks w kieszeni przed maturą, ale nawet jakbyś nie był zainteresowany to możesz ogarnąć sobie zadania z Olimpiady o Diamentowy indeks AGH, materiał maturalny, trudność - trudne zadanka maturalne ot co, są też książeczki (może za parę złotych gdzieś w internecie dorwiesz) z pełnymi rozwiązaniami do nich. Na rynku jest sporo repetytoriów, z tego co pamiętam to one są dość podobne, to w jakieś popularne możesz zainwestować jak chcesz. Oprócz tego dobra rada - uważaj na błędy w obliczeniach, bo one czasem bolą.

0 głosów
odpowiedź 15 czerwca 2018 przez profsor500 Użytkownik (610 p.)
Mi babka z matmy polecała jakiegoś Krzysztofa Kiełbasę, czy jakoś tak i kupiłem te książki,ale się z nich nie uczyłem. (to jest generalnie zbiór zadań).
Korepetytorka miała 'matura teraz' i z niej się uczyłem. Zadań jest chyba mneij, ale jest tylko rozszerzenie i są konkretne. Pomiedzy rozszerzeniem z matmy a podstawą jest spora różnica. (podstawę napisałem na 96 czy 94% a rozszerzenie na trochę ponad 50 :D, ale zaczalem uczyc sie dopiero 4-5 mies przed maturą i brakło mi z pół roku do tych 70-80% :/)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,419 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,006 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez niezalogowany
–2 głosów
1 odpowiedź 920 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...