• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Google Maps API czy to coś kosztuje?

0 głosów
289 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca w HTML i CSS przez KamilloPL Gaduła (3,530 p.)
Chciałbym umieścić na mojej stronie która posiada motyw wordpressowy odnośnik do mapy.

Szablon ten wymaga do poprawnego korzystania google maps api key

Czy klucz ten jest płatny ?

Jak go wygenerować?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 czerwca przez daro256 Nowicjusz (240 p.)
Od niedawna jest płatny, ale nie jednorazowo, tylko w zależności od liczby odwiedzających stronę z mapą.

Co prawda google łaskawie zasila nasze konto jakąs tam kwotą, która teoretycznie powinna starczyć na obsługę mało obciążonej strony - więc da się nic nie płacić za klucz. Jednak aby dostać klucz musisz założyć konto do obsługi płatności z numerem karty kredytowej.

Na szczęście można mieć mapy bez klucza. Wystarczy na mapach oznaczyć lokację i skopiować kod udostępniany w celach umieszczenia mapki na stronie - jest cała masa tutoriali jak to zrobić. Następnie trzeba wkleić skopiowany kod na swoją stronę.
0 głosów
odpowiedź 14 czerwca przez Wonderpol Obywatel (1,500 p.)
komentarz 14 czerwca przez KamilloPL Gaduła (3,530 p.)
okej nie zabardzo rozumiem

jeżeli moja strona nie jest ukierunkowana na zysk to mogę bezpłatnie korzystać?
strona ma być wizytówka firmy i wordpress ma zaimplementowaną już wtyczkę pod google maps api

może da się to jakość obejsc? jakieś alternatywy?
chce tylko wyświetlać na mapie gdzie dana firma ma się znajdować
0 głosów
odpowiedź 14 czerwca przez KamilloPL Gaduła (3,530 p.)
a czy jestem w stanie wstawić jakoś inaczej google maps na strone wordpressa?
komentarz 14 czerwca przez Wonderpol Obywatel (1,500 p.)
Tutaj masz nawet z filmikiem yt http://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-add-google-maps-in-wordpress/ niestety więcej nie jestem w stanie pomóc z web'em mam raczej mało wspólnego

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2017 w JavaScript, jQuery, AJAX przez jzebala Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 98 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2017 w JavaScript, jQuery, AJAX przez Geek1234 Użytkownik (590 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

54,442 zapytań

98,326 odpowiedzi

202,258 komentarzy

26,743 pasjonatów

Przeglądających: 128
Pasjonatów: 4 Gości: 124

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...