• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Google Maps API czy to coś kosztuje?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,026 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w HTML i CSS przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
Chciałbym umieścić na mojej stronie która posiada motyw wordpressowy odnośnik do mapy.

 

Szablon ten wymaga do poprawnego korzystania google maps api key

 

Czy klucz ten jest płatny ?

Jak go wygenerować?

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2018 przez daro256 Nowicjusz (240 p.)
Od niedawna jest płatny, ale nie jednorazowo, tylko w zależności od liczby odwiedzających stronę z mapą.

Co prawda google łaskawie zasila nasze konto jakąs tam kwotą, która teoretycznie powinna starczyć na obsługę mało obciążonej strony - więc da się nic nie płacić za klucz. Jednak aby dostać klucz musisz założyć konto do obsługi płatności z numerem karty kredytowej.

Na szczęście można mieć mapy bez klucza. Wystarczy na mapach oznaczyć lokację i skopiować kod udostępniany w celach umieszczenia mapki na stronie - jest cała masa tutoriali jak to zrobić. Następnie trzeba wkleić skopiowany kod na swoją stronę.
+1 głos
odpowiedź 2 stycznia 2019 przez Marcin112 Nowicjusz (160 p.)
Jest płatny, taniej będzie skorzystać z wtyczki Leaflet Map i jakiejś alternatywy dla google maps jak Maptiler, Mapbox czy Mapla.io
0 głosów
odpowiedź 14 czerwca 2018 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
komentarz 14 czerwca 2018 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
okej nie zabardzo rozumiem

jeżeli moja strona nie jest ukierunkowana na zysk to mogę bezpłatnie korzystać?
strona ma być wizytówka firmy i wordpress ma zaimplementowaną już wtyczkę pod google maps api

może da się to jakość obejsc? jakieś alternatywy?
chce tylko wyświetlać na mapie gdzie dana firma ma się znajdować
0 głosów
odpowiedź 14 czerwca 2018 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
a czy jestem w stanie wstawić jakoś inaczej google maps na strone wordpressa?
komentarz 14 czerwca 2018 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
Tutaj masz nawet z filmikiem yt http://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-add-google-maps-in-wordpress/ niestety więcej nie jestem w stanie pomóc z web'em mam raczej mało wspólnego
0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Musisz z tym uwazac, google chce podawania numeru karty. Czesc odwiedzin (zczytan mapy) jest za free, ale po przekroczeniu tego nalicza oplaty. Wiem, ze zaraz po wprowadzeniu ludzie piszczeli bo google naliczylo im np kilkanascie tysiecy $ oplat - ktore byly automatycznei sciagane (podales numer karty). Byl duzy wrzask i cos tam pozmieniali, ale na ile pozmieniali musisz ocenic sam czy w to wejsc.

 

'do no evil' niesty dawno minelo - teraz ta firma uzaleznia od uslug a potem wprowadza oplaty. Czy to przejdzie to juz zalezy od uzytkownikow (pomijajac fakt, ze ich programisci poza totalna inwigilacja zrobili tez duzo dobrego - ale zawsze mieli na uwadze dobro i rozwoj firmy).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,231 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2019 w JavaScript przez cyrus33 Użytkownik (680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 372 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2017 w JavaScript przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,031 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2017 w JavaScript przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...