• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z naprawą systemu (ubuntu)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
639 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Witam mam problem z naprawą manualną fsck.

Cały czas pojawia mi się modyfikacja /dev/mapper/ubuntu--vg-root.

Robiłem to wielokrotnie, jednak gdy już wchodzę do systemu nie mogę w nic wejść, nic zainstalować ani odinstalować z podłączeniem dysku zew. jest to samo.
1
komentarz 7 czerwca 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Trochę nie na temat, ale przeglądając Twoje ostatnie wpisy, odnoszę wrażenie, że pomieszałeś coś podczas instalacji Ubuntu. Ostatnio rzuciło mi się w oczy, że ludzie narzekają na tę dystrybucję i polecają zamiast niej Minta. Swoją drogą ten ostatni wywodzi się z Ubuntu, ale jest stabilniejszy. Postawiłem ten system na jednym laptopie i właściciel nie ma żadnych problemów. Sam korzystam z openSUSE, on się wydaje być minimalnie bardziej zaawansowany niż Mint. Jak masz możliwość, to wgraj sobie Minta w miejsce Ubuntu.
komentarz 7 czerwca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Zamierzam tak zrobić tylko chcę zgrać z niego kilka rzeczy, których aktualnie nie mogę. Dlatego zależy mi na rozwiązaniu tego problemu
1
komentarz 7 czerwca 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

A próbowałeś dobrać się do dysku w inny sposób? Pobierz sobie obraz Knoppixa na inny komputer, wypal na pendrive programem etcher obraz systemu. Następnie ustaw w BIOS-ie swojego komputera bootwanie z USB i załaduj Knoppixa do RAM-u. W tym momencie powinieneś mieć dostęp do wszystkich dysków. Podłącz zewnętrzny dysk i zgraj potrzebne pliki.

komentarz 7 czerwca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)

@Benek,
 a w jaki sposób załadować go do RAM-u ?

1
komentarz 7 czerwca 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Knoppix załaduje się sam. Musisz w BIOS-ie ustawić priorytet uruchamiania jako USB. W tej chwili masz pewnie dysk HDD (https://www.techbout.com/enable-usb-drive-boot-bios-5791/).

komentarz 7 czerwca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Zrobiłem to co powiedziałeś, nie tam widocznego pliku z moimi danymi. Jednak jest dysk zabezpieczony hasłem do którego żadne z moich nie pasuje

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 457 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Cepepe Początkujący (260 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...