• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z zalogowaniem się na komputer (LINUX)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
589 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Witam mam problem z zalogowaniem się na komputer.

System wymagał ode mnie modyfikacji (fsck /dev/sda2), oczywiście wykonałem to. Problem polega na tym, że przy logowaniu z poprawnym hasłem pojawia się czarny ekran i powraca do momentu wprowadzania hasła.

Co mogę zrobić, aby dostać się na konto?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Jaki jest typ konta na które próbujesz się zalogować ?

alt +crtl +F1 zaloguj się i i posprawdzaj uprawnienia do katalogu domowego
komentarz 1 czerwca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
edycja 1 czerwca 2018 przez Sic
Nic w nim nie pokazuje.

Próbowałem 'startx', ktoś proponował wykonać to i przenieść 'mv ~/.Xauthority ~/.Xauthority.backup' tylko, że to nie działa pokazuje mi błąd.

A wczoraj wszystko sprawnie chodziło.

Logować się mogę cały czas wpisuje poprawne hasło, ale tworzy się pętla.
komentarz 1 czerwca 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
zalogowałeś się bez trybu graficznego (alt + ctlr + F1 ) ?

masz wszystkie pliki tam, które miałeś ?

Jaki to jest typ konta ? bo jak próbujesz się logować do X jako root ... to nie bardzo się da:)

uprawnienia do plików masz ?

jak dostaniesz sie do terminala , zrób nowe konto i zobczacz czy możesz na nie zalogować z X.

co pokazują logi ? (var\log\X... ? )
komentarz 1 czerwca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
edycja 1 czerwca 2018 przez Sic
" Usuń gdm z opcją --purge i zainstaluj ponownie " << jak to zrobić ?

Zależy mi na odzyskaniu danych. Czy ta komenda spowodowała by ich utracenie ?
komentarz 1 czerwca 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Dlaczego nie odpowiadasz na moje pytania ? apt-get remove -- purge nazwaPakietu
komentarz 1 czerwca 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Jak Ci nic nie pokazuje w folderze domowym ... znaczy ze nie jest zamontowany :) zrób tak : po zalogowaniu się w terminalu (alt+ctrl + F1) w trybie txt, sudo bash mkdir dysk mount /dev/sda2 dysk cd dysk ls tu są Twoje dane. z jakiegoś powody nie mountuje Ci katalogu domowego. posprawdzaj dlaczego (czyli wpisy w \etc\fatab itd. :)
komentarz 2 czerwca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
edycja 2 czerwca 2018 przez Sic
Zrobiłem jak powiedziałeś stworzyłem katalog dysk.

Zamontowałem tam /dev/sda2.

I w home dalej nic nie ma i wziąż nic nie działa.

Zastosowałem również "apt-get remove --purge gdm3", teraz w żaden sposób nie mogę tego zainstalować.
komentarz 2 czerwca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
A jest jakaś możliwość aby odzyska dane z katalogu 'home' bo najbardziej chodzi mi o te dane ?
komentarz 2 czerwca 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Te dane nie mają być w home. one mają być w tym folderze dysk , co podmountowałeś. poleceniem fdisk -l zobaczysz jakie masz partycje na dysku. - wywnioskujesz , który dysk to twój home. następnie mountujesz ten dysk do katalogu ( polecenie mount ) potem przechodzisz do tego katalogu. następnie poleceniem ls , sprawdzasz co tam jest , jeśli zobaczysz tam Twoja nazwę użytkownika , poleceniem cd ,przechodzisz do niej. poceniem cd nazwafolderu. ls - i tu są Twoje dane. jak Ci się nie uda ... w Niedzielę wieczorem będę mógł Ci pomóc pod warunkiem ze dasz mi dostęp do Twojego komputera , przez ssh (jak masz taką możliwość.( zewnętrze ip , lub przekierowany port na routerze , oraz zainstalowany server ssh :) ))
komentarz 2 czerwca 2018 przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
Zamontowałem ponownie odnalazłem plik z nazwą użytkownika w katalogu "media", jednak jest pusty.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2021 w Java przez jurek201 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 318 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 231 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2016 w PHP przez medamis Użytkownik (660 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...