• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdy właczam komputer on się włącza na 1sek. I sie wyłącza.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
290 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez wikoz209 Nowicjusz (140 p.)
Postanowilem wyczyścić komputer wiec wyjołem ram,karte graficzną,procesorc I jego chlodzenie. Podniosłem górną obudowe coś strzeliło i wypadł przycisk on/off,ale było widać przez dziurę zieloną blaszke z takmi małym gumowym przyciskiem podpisany "on". Myślałem że po prostu bedę go naciskał I po problemie.Po wyczyszczeniu wszystko podpiolem I skręciłem. Lecz wtedy komputer się włączył na sekunde I wyłączył, wszystkie ledy jak I wentylatory zadziałały I zaświeciły. Czy to wina tego przycisku czy może coś źle podpiołem? Jak by co nie mogę podnieść za wysoko górnej obudowy bo obok przycisku (a raczej dziury) jest dźwignia do podkręcania kompa I jest do niej duzo kabli przyczepionych.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2018 przez hugenota Użytkownik (680 p.)

Część smiley,

Widzę tutaj 2 możliwe usterki.

1. Prawdopodobnie jak wypadł przycisk ON, mógł uszkodzić się mikroprzełącznik, przez co komputer po wciśnięciu przycisku ON od razu wciska się drugi raz i wyłącza komputer. Aby to sprawdzić wystarczy włączyć komputer bezpośrednio z płyty głównej stykając 2 odpowiednie piny. Znajdziesz je "idąc" po kablach od powera do gniazdawink

2. W tym przypadku jest trochę trudniej Jakiś pin w gnieździe procesora jest krzywy. Niektóre płyty tak reagują na brak procesora lub brak pełnego styku wszystkich pinów.  Prostowanie tego wymaga nie lada precyzji...

komentarz 1 czerwca 2018 przez wikoz209 Nowicjusz (140 p.)
Po kilku próbach włączania, komputer już się włączył, ale monitor się nie włączył, na myszce ledy I sensor nie działają, a na klawaiturze też nie ma ledów ani nie świecie sie dioda ze capslock jest włączony itp.

I jak obok mam dźwignie do podkręcania(mam 3 możliwości coll,normal,turbo) to świeci się tylko tryb cool, jak zmieniam dźwignie na turbo albo na normal to cały czas jest cool.
komentarz 1 czerwca 2018 przez wikoz209 Nowicjusz (140 p.)
Jednak te piny są powyginane, ale ich jest z 15 wygiętych. Sporo to bedzie kosztowac ?
komentarz 1 czerwca 2018 przez hugenota Użytkownik (680 p.)
Nie każdy serwis się tego podejmie, po wyprostowaniu nie masz 100% pewności, że będzie wszystko w porządku. Jeśli są bardzo powyginane to będzie ciężko.

Wrzuć foto socketu jeśli możesz
komentarz 2 czerwca 2018 przez wikoz209 Nowicjusz (140 p.)
Nie mogę wysłać (komunikat wyskakuje że piliki do 2mb można wysyłać), ale sam trochę je ponastawiałem igłą. Tak na forum przeczytałem, ale zauważyłem że nie mam 2 pinów. Jeden wygląda jak by go wogóle nie było, a drugi jak by był ułamany. Jest sens żeby to naprawiać czy lepiej kupić nową płyte główną?
1
komentarz 9 czerwca 2018 przez hugenota Użytkownik (680 p.)

Niestety jeśli pin jest ułamany to już tego nie naprawisz. Zostaje kupić nową płytę frown

Jako ciekawostkę powiem ci, że bez niektórych pinów cpu może działać prawidłowo. Sam kiedyś korzystałem z takiej płyty.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 566 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez Marcel16 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 547 wizyt

92,623 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,820 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...