• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zepsuty komputer ,który chwile chodzi a później sie sam wyłącza

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
521 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Maciek Kozubal Nowicjusz (120 p.)
witam wszystkich

Posiadam laptopa lenovo g700 który miał problem otóż gdy zostaniie włączony przez jakiś czas ( z 1h) chodzi bez zarzutu a poźniej pojawia sie niebieski ekran z :(  (z taką buźką) ale po nim następuje cały czarny ekran . Zaniosłem ten komputer do serwisu i powiedziano mi ze zepsuty był układ zasilania ,ale to nie wyeliminowało po naprawie problemu poźniej powiedziano mi ze problem moze być z zasilaczem i zakupiłem nowy zasilacz Monolith for Lenovo jednak problem nadal występuje. Teraz po właczeniu sie czarnego obrazu wyskakują napisy

intel Undi PXE-2.0(build 083)

Copyriight (C) 1997-2000 Intel Corporation

For Atheros PCIE Ethernet Controller v2.1.1.2 (09/06/12)

Check cable connection!

PXE-MOF: Exiting Intel PXE Rom

 

Licze na waszą pomoc , dzięki

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2018 przez velmdk Początkujący (460 p.)
Witam,

Wydaje mi się, że problemem może być uszkodzony dysk twardy. Proponuję odłączyć dysk w Biosie lub po prostu go wyjąć i odpalić system z płyty lub pendriva. Wtedy jeśli komunikat się nie pojawi, to nie pozostanie nic innego jak zainwestować w nowy dysk:-).

Pozdrawiam
komentarz 21 lipca 2018 przez Maciek Kozubal Nowicjusz (120 p.)
hej

faktycznie wymieniałem dysk twardy ale w szybkim skanie nie wyszły mi zadne bad sectory , dysk mam na gwarancjii
+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Spróbuj przeczyścić laptopa w środku, i z pamięciom Ram coś zrobić, gdyż to może być jej wina.
komentarz 21 lipca 2018 przez Maciek Kozubal Nowicjusz (120 p.)
hej

miałem czyszczony laptop pół roku temu , odnosnie ramu jest jakis program ktory mógł to sprawdzic
komentarz 21 lipca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Nie ma programu. Sprawdź ile masz ramu s kompie i spróbuj albo dołożyć, albo wsadzić do zamrażarki na 15 min ( zobacz na YT )
+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2018 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)
Wydaje mi się że laptop próbuje bootować się z sieci. Polecam sprawdzić w biosie z czego próbuje się bootować. Być może po prostu nie wykrywa dysku
komentarz 22 lipca 2018 przez Maciek Kozubal Nowicjusz (120 p.)
hej

nie wiesz jak tego bios'a uruchomić bo wciskam F2 F12 del ale nie chce mi sie włączyć
komentarz 22 lipca 2018 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)

W laptopach Lenovo koło wejścia zasilania jest mały przycisk który trzeba nacisnąć (gdy komputer jest wyłączony)

https://www.youtube.com/watch?v=6q6vbZ5J4-k

Mam nadzieje że pomogę :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 166 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez kalendarmenn Obywatel (1,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 306 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Misiq Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...