• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Frontend bez talentu artystycznego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
551 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hubert Sośnicki Nowicjusz (190 p.)
No witam, od jakiegoś czasu myślę nad frontendem, aczkolwiek mam jeden dylemat - nie mam talentu artystycznego. Wiem, że w firmach jest UX designer itp itd i będę musiał tylko to odwzorować, ale do tego też trzeba dojść, najpierw samemu trzeba sobie radzić, poza tym trzeba też coś umieć zrobić samemu, a żeby jakoś wyglądało. Co o tym myślicie?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 maja 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Myślę, że to nie problem, gdyż:

1.Designem graficznym często gęsto zajmują się designerzy graficzni a Ty masz to potem tylko zakodować.

2.Można obczaić ładne rzeczy i "skopiować" część rozwiązań. Np. ten kolor pasuje do tego itd. Do tego ściągniesz sobie jakiś ładny obrazek, wstawisz jako tło i bajerka jest.
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Też nie maiłem kiedyś zielonego pojęcia o stylu i zgrabnym wyglądzie stron. Bardzo podobało mi się programowanie backend oraz gier 2D (fizyka). Życie jednak spłatało mi figla i zatrudniłem się jako front-end no i tak już zostało od ponad 3 lat. Z doświadczenia mogę ci powiedzieć ze bardzo duży wpływ ma to na jakiego grafika trafisz w pracy. Myślę ze po roku pracy przy cięciu projektów wyrobiły mi się schematy które potrafię zastosować. Dalej nie jestem w stanie zaprojektować czegoś od czystek kartki lecz bez problemu potrafię zaprojektować dodatkowe elementy do istniejących stron lub przebudować istniejące cześć na lepsze oraz bardziej UXowe.

Najciekawsza rzeczą która wyniosłem było pogrubianie czcionek przez mocniejsze kolory. Nigdy bym nie pomyślał ze zwykła zmiana koloru może skutkować wrażeniem grubszej czcionki.
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2018 przez wiktoz Mądrala (7,040 p.)
Wszystkiego można się nauczyć, jeżeli Ci się to podoba.

Musisz po prostu robić dużo takich front-endowych zadań i wejdzie w życie jaki kolor pasuje do innego i możliwe, że ukaże się w Tobie dusza artysty ;)

Życzę powodzenia.

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 6,155 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 327 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2019 w JavaScript przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,422 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2016 w Offtop przez shimizu Obywatel (1,650 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...