• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem ze sterownikiem graficznym DirectX Origin

Object Storage Arubacloud
0 głosów
135 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
zamknięte 18 maja 2018 przez Krzysztof Trybuś

Cześć, wczoraj przeprowadziłem reinstall systemu Windows 10 Home x64, ponieważ miałem zamęt na komputerze i pojawił się problem  Na początek specyfikacja:

Nazwa płyty głównej: MSI H110M Pro-VH (MS-7996)
Procesor: Intel Core i7-6700, 3900 MHz (39 x 100) Skylake-S
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960
RAM:
-nazwa modułu: Crucial CT8G4DFD8213.C16FAR2
-rozmiar modułu: 8 GB (2 ranks, 16 banks)
-szybkość pamięci: DDR4-2133 (1066 MHz)
-typ pamięci: DDR4 SDRAM
Karta sieciowa:
-ethernet: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter
-Wi-Fi: Ralink RT5390 802.11b/g/n Wireless Network Adapter
Kontroler audio: Realtek ALC887

Sterowniki do płyty głównej pobrane z tego linku: https://www.msi.com/Motherboard/support/H110M-PRO-VH#down-driver&Win10%2064

Sterowniki graficzne pobrane z tego linku: http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/134123/pl

.NET Framework jest zainstalowany.

Problem polega na tym, że podczas próby uruchomienia gry FIFA 18 Origin wyświetla następujący komunikat - przed reinstallem wszystko działało prawidłowo: https://i.imgur.com/zRYMNjg.jpg

 

Sprawdzałem wersję DirectX i dla pewności zainstalowałem DirectX ponownie - dxdiag pokazuje, że w systemie jest zainstalowany DirectX 12.
Dodatkowo zainstalowałem na nowo sterowniki graficzne, natomiast problem nadal występuje i nie wiem co robić.

Wspomnę jeszcze, iż sterownika Intel VGA Driver nie byłem w stanie zainstalować, ponieważ komunikat sterownika poinformował mnie, iż system nie spełnia minimalnych wymagań - korzystam z HDMI.

Proszę o pomoc.

komentarz zamknięcia: Rozwiązanie poniżej

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2018 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Najnowsze sterowniki graficzne N’ki nie chciały współpracować ze starszą wersją systemu Windows 10 i dlatego wywalało błąd - po aktualizacji Windowsa do najnowszej wersji problemu nie ma.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 382 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2021 w JavaScript przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 457 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez Bezy Bywalec (2,280 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 338 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w Nasze poradniki przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...