• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy mógł paść dysk czy może tylko jakać partycja startowa?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
149 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Witam,

Dysk SSD, miałem tam win7 starter 32, bawiłem się w BIOSie + reset baterii + reset zworki bo nowa karta grafiki nie działała. Za którymś razem już nie wstał. Juz nie pamiętam co mrugało na początku ale chyba włóż dysk z systemem i wciśnij jakikolwiek klawisz.Podpiąłem wtedy drugi dysk i nanim odpaliłem kompa. W Biosie go(ten SSD) widzi ale nie widzi na Windows.

Nie miałem już do tego cierpliwości i zostawiłem to na jakiś czas.

Komp leży rozebrany ale chce zobaczyć co jest na tym dysku by go móc ewentualnie z resetować i wgrać nowy system.

Sprawdzam go na nowym kompie z systemem win10 64 i widzi go MBR ale jako nieulokowany (tak to rozumiem z angielskiego) i pusty.

Dopiszcie o czym może zapomniałem napisać to dopisze.

Z góry dzięki za naprowadzenie gdzie może być problem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 maja 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Ustawiłeś fabryczny boot mobasa i pewnie pomieszałeś UEFI z Legacy.
komentarz 11 maja 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Jak mogłem pomieszać UEFI z Legacy?
komentarz 12 maja 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
jaki masz ustawiony boot option? UEFI czy Legacy? Masz dysk na MBR, zresetowałeś BIOS a jego domyślnym ustawieniem może być boot UEFI. Taka hipotetyczna sytuacja, warto sprawdzić.
komentarz 12 maja 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
No nie wiem już, raczej te rzeczy raczej sprawdzałem (wszystkie rzeczy sprawdzałem tak mi się wydaje), chodzi mi o sprawdzenie dysku na na drugim kompie i jak nie ma tam nic istotnego to wsadzić go do notbooka i zainstalować linuxa.

Czemu mi go nie widzi na drugim kompie jak inny dysk  z laptopa podłączyłem i (inny system bo tam mam win7 professional 32) mogłem przeglądnąć co mam na nim?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 191 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 96 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 831 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...