• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Padł mi dysk HHD (nie mogę go zamontować)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
189 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Tomek Wilnowski Użytkownik (610 p.)
edycja 27 grudnia 2017 przez Tomek Wilnowski
Wyskakujący mi błąd:
An error occurred while accessing 'Home', the system responded: Żądane działanie zakończone niepowodzeniem: Error mounting /dev/sdb1 at /media/donmatteo/My Passport: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000" "/dev/sdb1" "/media/donmatteo/My Passport"' exited with non-zero exit status 13: $MFTMirr does not match $MFT (record 0).
Failed to mount '/dev/sdb1': Błąd wejścia/wyjścia
NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a
SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows
then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very
important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate
it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.
/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation
for more details.

Na razie próbowałem zrobić obraz partycji, ale się chyba mnie nie udało, więc będę próbował jeszcze raz. Bardzo zależy mi na uzyskaniu dostępu do tego dysku i zrobieniu jego kopi zapasowej. Także nic nie chciałbym robić pochopnie także proszę was o pomoc i dobrą radę jeśli ktoś z was spotkał się już z kiedyś może z podobnym problemem.

Pod windowsem nie próbowałem jeszcze zamontować tego dysku zrobię to jak będę miał gdzieś dostęp do windowsa. Dysk był podłączany w zasadzie tylko do komputerów z linuksami.

Dysk od ostatniego udanego uruchomienia mi nie spadł, ani nie zmieniałem systemu plików który był sformatowany na  NTFS jeszcze przez jego producenta. Po podłączeniu do komputera dysk się normalnie kręci, jestem w stanie monitorować jego parametry, ale nie mam dostępu do danych które mam na nim zapisane. Zależy mi na zrobieniu ich kopi.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Coś za dużo o RAID w komunikacie.

Może sprawdź wpierwej ustawienia BIOS_a,kompa do którego podłączasz dysk.Może w nim jest ustawiony "jakiś raid".

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 499 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez hebel69 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2023 w Urządzenia mobilne przez KarolinaC Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...