• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Front End Developer

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,725 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2018 w HTML i CSS przez Sledziux Początkujący (250 p.)
Czesc, od pewnego czasu zaczalem sie uczyc Html,css i js. Wszystko ladnie jak ktos da mi projekt i dobierze kolory ale gdy mam juz wszystko od zera zrobic to juz nie jest tak kolorowo... Czy oplaca sie dalej tego uczyc? Czy bez tego niemam szans sie rozwinac?

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 1 maja 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Front-end to nie grafik - istnieje duża różnica między obiema profesjami. Grafik tworzy layout i Ty się do tego dostosowujesz w CSS.

Ale pomijając już w ogóle grafikę to front to nie tylko cięcie PSD itp. Obecnie tworzy się wiele rozbudowanych aplikacji SPA gdzie to właśnie front gra bardzo ważną rolę, gdzie wykorzystuje się różne frameworki jak Angular, React, VUE itp. Jeśli pójdziesz w aplikacje to z czasem coś na pewno podłapiesz z grafiki, tam zresztą nie ma wielkich wymagań i przeważnie i tak cała apka jest raczej trzymana w jednym stylu, a front musi odpowiednio obrobić dane z API i je wyświetlić.
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2018 przez danielb Bywalec (2,520 p.)
Myślę, że jak będziesz znał podstawy obsługi, Photoshopa lub Gimpa, aby coś przyciąć, coś tam machnąć na szybko ;-), to będzie to, w zupełności wystarczające, kolega w komentarzu ma racje, ty nie masz zastępować grafika, tylko przekuć, to co on tam nabazgrał ;-) na stronę internetową.

(bez obrazy, dla grafików, sam byłem na grafice, słabo mi szło, dlatego koduje ;-) )
komentarz 2 maja 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Frontowiec nie zawsze jest też grafikiem, ale cięcie layoutu + solidne podstawy z programów graficznych oraz UX / UI to w zasadzie podstawa. Nie każdy ma komfort pracy tylko we frameworkach JS.
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2018 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Koledzy już dobrze opisali temat. Ja tylko dodam od siebie, że jeżeli masz problem z dobieraniem kolorów to możesz stosować takie strony jak ta: https://coolors.co/browser/best/1

Jest bardzo dużo palet, obsługa jest prosta, a jak chcesz trochę poszaleć to zawsze możesz spróbować połączyć np. 2 palety i wybrać te kolory które będą pasowały.

Ciekawym rozwiązaniem jest też generowanie palet kolorów na podstawie zdjęcia. Zwłaszcza jeżeli masz jakiś obrazek który zajmuje większość obrazu i będzie głównym ozdobnikiem na stronie. Generować możesz np. tutaj https://coolors.co/app

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 534 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 531 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 535 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...