• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projet C++ z wykorzystaniem biblioteki Qt/Notatnik

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
812 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2015 w Nasze projekty przez Bondrusiek Maniak (61,410 p.)
Witam serdecznie,

stworzyłem projekt w Qt, który jest prostym notatnikiem. Wzorowałem się na notatniku w Windows'ie. Projekt naturalnie ma kilka wad np. przy wyszukiwaniu trzeba podać pierwszą literę pliku, etc. Jakbyś ktoś chciał możne zedytować projekt gdyż podałem pliki źródłowe.

Tutaj plik :

https://www.dropbox.com/s/03wrk6rvurycnxf/Notebook.rar?dl=0

Byłbym wdzięczny jakby ktoś podzielił się opiniami, wzkazówkami i przemyśleniami.

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)

Wow, fajny notatnik Ci wyszedł! wink

Jeśli chcesz poprawić kilka spraw, to:

- Informacja po wybraniu opcji File-New jest chyba źle przetłumaczona

- Opcja drukuj nie działa

Powiem tylko, że te uwagi nie mają praktycznie żadnego znaczenia w porównaniu z tym, co i tak już stworzyłeś wink

Gratulacje! laugh

komentarz 26 czerwca 2015 przez Bondrusiek Maniak (61,410 p.)

Dzięki za miłe słowa.

  • Faktycznie źle przetłumaczyłem messagebox'a. Po wybraniu actionNew powinno być "Do you have create new file" zamiast "Do you have new file". W normalnych tego typu projektach na belce tytułowej jest tytuł pliku oraz jeśli zedytujemy plik na na belce tyułowej pojawia się znak [*](Windows) co oznacza, że plik się zmienił i pociąga to za sobą dalsze konsekwencje.
  • Osobiście nie testowałem działania opcji drukuj gdyż aktualnie nie posiadam drukarki . Teraz to zauważyłem program nie jest podzielony na strony tylko jeden duży textedit więc drukarka za bardzo nie wie co ma drukować.

W tym pliku udostępniłem pliku źródłowe, obrazki więc zachęcem do edycji, modyfikacji programu. Przy użyciu QtCreator (oficjalnego program wydawców Qt) możesz w trybie graficznym tworzyć ciekawe programy bez nawet 1 linijki kodu.

Pozdrawiam.

0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)

Program przy zamykaniu mógłby pytać czy użytkownik chce zapisać swój plik :)

Skoro jest undo, mogłoby być też redo :)

Bardzo fajnie wygląda, oby tak dalej :D

komentarz 29 czerwca 2015 przez Bondrusiek Maniak (61,410 p.)

Ok, dzięki za uwagę to nie jest trudne. Wystarczy dodać nowe QAction i przypisać mu slot redo(). Spróbuje w najbliższym czasie dodać nowy notatnik z nowymi ulepszeniami.

0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Chętnie bym przetestował przez wine, bo nie chce mi się windy włączać, bo mi znowu zmuli kompa, ale w rarze spakowane, a ja nie mam chyba rozpakowywacza od rara xD

Sry, mam jednak idę testować :D

"Babciu, to jest zaje**ste!" - kurde, naprawdę fajowy program. Popraw tylko błąd, bo przy wyłączaniu jest "Do you wat" zamiast want :D

komentarz 29 czerwca 2015 przez Bondrusiek Maniak (61,410 p.)
Dzięki za miłe słowo.

Wiem zorientowałem się o tym dopiero po dołączeniu pliku do postu. W tym pliku w folderze Notepad masz plik ze plikami źródłowymi więc możesz bez problemu graficznie , pisemnie modyfikować plik. W najbliższym czasie spróbuje dodać ulepszony notatnik.
komentarz 29 czerwca 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)

pierwsze przyszło mi na myśl xd

komentarz 30 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Hehe, mi to samo, wiesz? xD

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 564 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2021 w C i C++ przez paluch Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 306 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2017 w C i C++ przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 134 wizyt

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,847 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...