• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Notatnik Qt kolorowanie czcionki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
541 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2021 w C i C++ przez paluch Nowicjusz (120 p.)
Mam problem chciałem stworzyć funkcje, która koloruje czcionkę i udało mi się taką zrobić ale jeśli zapisuje do pliku to nie ma tego koloru. Nie mam pomysłu jak to mogę zrobić. Chce żeby pokolorować czcionkę i zapisać pokolorowaną do pliku. Ma ktoś jakiś pomysł

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2021 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Musisz stworzyć taki format pliku, w którym zachowasz kolor czcionki.
komentarz 28 stycznia 2021 przez paluch Nowicjusz (120 p.)
A wiesz jak to zrobić
komentarz 28 stycznia 2021 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Masz na to miliony sposobów.

Jednym z najprostszych może być umieszczenie koloru (w dowolnym formacie) w pierwszej linii pliku.

Podczas otwierania pliku czytasz pierwszą linię i ustawiasz kolor czcionki. Następnie odczytujesz resztę pliku i wrzucasz ją do pola tekstowego.
0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2021 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Bardzo ciekawy temat poruszasz. Ogólnie to masz dwa wyjścia albo stworzyć jakiś swój format może oparty na xml lub zaimplementować do swoich potrzeb już gotowe formaty zapisu danych.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 733 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2017 w C i C++ przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 431 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2020 w C i C++ przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 277 wizyt
pytanie zadane 6 października 2019 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...