• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak dalej prowadzić edukacje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
254 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Tradereu Użytkownik (780 p.)

Witam,  potrafię już podstawy Html5 i CSS3  potrafię tworzyć proste strony "jak ta Link" staram się aby były responsywne. Nie chce nałożyć sobie za dużo na talerz i sukcesywnie powiększać zakres wiedzy dlatego mam pytanie co dalej. Czy powinienem zacząć prace z 'Boostreapem a może less,cms ?

Mam mętlik w głowie a chciałbym aby nauka się uzupełniała i była konstruktywna. 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
wybrane 25 kwietnia 2018 przez Tradereu
 
Najlepsza
Bootstrapem*

Ja bym Ci poleciła poszukać na internecie darmowych plików PSD i starać się je zakodować, bardzo dużo można się nauczyć podczas takich ćwiczeń :)
Jak już jedną, czy dwie tak sobie zakodujesz to spróbuj dorzucić Sass do tego (less jest już chyba coraz mniej popularny) + przy okazji poczytaj o Sass/Less i innych preprocesorach (fajnie przynajmniej w teorii wiedzieć, co i jak).

Możesz później dorzucić jakąś metodologię CSS - https://www.nafrontendzie.pl/metodyki-css-1-oocss i już na tym etapie całkiem spoko powinieneś kod pisać :D

 

CMSy i Bootstrapa to sobie na początek odpuść.
komentarz 25 kwietnia 2018 przez Tradereu Użytkownik (780 p.)
Rozumiem że przy tworzeniu PSD/Html można doszlifować braki :w css i html :)? Polecasz jakiś darmowy edytor do PSD który mi się przyda oprócz bracketsa?
komentarz 25 kwietnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
No raczej to działa na tej zasadzie, że masz jakiś projekt, przeglądasz go i sobie myślisz "oo takiej nawigacji to jeszcze nie robiłem, ciekawe jak robi się te linie" i sobie googlujesz, później "oo svg to się jeszcze nie bawiłem, ciekawe jak to działa" i też sobie googlujesz itd, więc to, czego jeszcze nie umiesz to możesz sobie wyszukać, popróbować i się nauczysz w praktyce. No i poza tym, jeśli w przyszłości chciałbyś zostać Junior Frontend Developerem to najczęściej właśnie to tak jest, że dostajesz plik od grafika i musisz go wdrożyć :)

Na fb jest grupa Weekly WebDev Challenge i tam jest mnóstwo plików PSD + ludzie wstawiają kody do oceny, więc można sobie przejrzeć i wyciągnąć wnioski :P

Edytor do PSD? Chyba nie rozumiem. PSD jest plikiem, który otwierasz sobie w Photoshopie, więc edytor chyba nie ma z tym za wiele wspólnego.

Ogólnie wystarczy Ci chyba Brackets, chociaż ja jakoś wolę Atom'a :)
komentarz 25 kwietnia 2018 przez Tradereu Użytkownik (780 p.)
Pytam ponieważ gość z poradnika używał ''avodode''
komentarz 25 kwietnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Ja tego nie używałam, więc się nie mogę wypowiedzieć :)
+2 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Polecam przejrzeć sobie to: https://github.com/kamranahmedse/developer-roadmap i ścieżkę frontendową jeśli akurat ta Cię interesuje. Generalnie zgadzam się z tą grafiką :)
0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2018 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
flex/grid, less, javascript, bootstrap, angular/react/vue
1
komentarz 25 kwietnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
rzucając takie hasła od razu pozbywamy się mętliku w głowie, nie? :D
komentarz 25 kwietnia 2018 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
A co miałem opisać cały proces? Ile czasu na każda technologie, do czego używać, kiedy następna, która pierwsza ? Przecież to bzdura. Bierzesz jedna z tych i się uczysz. Jeżeli ktoś z tym sobie nie poradzi to nie wróżę przyszłości programisty. Nie ma tu żadnych uszczypliwości, ale czego, w ogóle po takim pytaniu można oczekiwać?
komentarz 25 kwietnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Bierzesz jedna z tych i się uczysz.

Ale po co ktoś ma marnować czas na naukę np Less'a, kiedy akurat to jest już coraz rzadziej używane? Albo ktoś się nauczy HTML i CSS i chce iść od razu w Bootstrapa, po co?

Nie lepiej dla takiej osoby, jak się zapyta kogoś, kto już coś na ten temat wie i może jakoś nakierować?

PS. jak przeczytasz jeszcze raz pytanie to może zrozumiesz, jakiej odpowiedzi autor oczekiwał :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 187 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2017 w HTML i CSS przez Tradereu Użytkownik (780 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 381 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...