• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Architektury John von Neumanna

Fiszki IT
Fiszki IT
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Katarzyna Jaworska Nowicjusz (120 p.)
Gdzie obecnie w systemach komputerowych stosowana jest architektura John von Neumanna?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,360 p.)
Zdaje się, że w dużym uproszczeniu to po prostu procesor+pamięć (program przechowywany w pamięci jest realizowany przez procesor) więc dziś w zasadzie wszędzie (szmartfony, komputery).
komentarz 19 kwietnia 2018 przez Katarzyna Jaworska Nowicjusz (120 p.)

Nie jest przypadkiem tak , że to architektura harwardzka jest ogólnie stosowana z racji rozdzielenia danych od instrukcji. Pogubilam się w tym  Im więcej czytam tym mniej wiem frown

komentarz 19 kwietnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,680 p.)
Tak i do tego mamy jeszcze architekturę mieszaną. Nie wydaje mi się, aby architektura John von Neumanna odgrywała dziś jakąś szczególną rolę. Powiedziałbym, że mówimy dziś o tym bardziej ze względów historycznych.
komentarz 19 kwietnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,360 p.)
Nie jestem pewny ale w architekturze Von Neumanna przełomowym było to, że program był zapisany własnie w pamięci a nie sprzętowo - i chyba to jest z tego najważniejsze.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,665 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez kikosiak Obywatel (1,010 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 41 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca w Matematyka, fizyka, logika przez Lotekk Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 154 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w PHP przez Boshi VIP (100,540 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

84,736 zapytań

133,542 odpowiedzi

295,952 komentarzy

56,001 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...