• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Qt Creator (C++) - Czy warto się uczyć? Dostanę w przyszłości pracę?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,877 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w Offtop przez Artur Koniec Gaduła (3,680 p.)

Witam! Ostanio nachodzą mnie pewne przemyślenia. Od roku programuję w C++, a stawiam na Qt Creator. Gdyby nie patrzeć, piszę się mi przyjemnie. Tylko pytanie, chciałbym w przyszłości programować aplikacje desktopowe. Czy opłaca się uczyć Qt Creatora i na niego stawiać? Trudno będzie o pracę? Słyszałem że C++ to nadaję się do systemów wbudowanych i operacyjnych. Czy warto było się przesiąść na np. C#? Chodzi mi o pisanie właśnie aplikacji GUI :) Za rok idę dopiero na technikum informatyczne, więc myślę że czasu mam w brud :P

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
wybrane 8 lipca 2018 przez Artur Koniec
 
Najlepsza
Za rok technikum, a Ty już rok w C++ piszesz i myslisz o Qt :D, szanuje.
Co do pytania, to wystarczy sprawdzić jakiś portal w stylu pracuj.pl. Sprawdź ile jest ofert C++ i Qt. Na pierwszy rzut oka były oferty, ale niewiele. Qt - 15 ofert. WPF (GUI w C#) - 81 ofert, javaFX - 20, swing(java) - 21.
Widać, że góruje C#.
Według quory i stacka Qt i C++ wciąż są używane do pisania aplikacji okienkowych. Poza tym często wymieniane były:
-PyGTK
- javaFX
- java swing
- wxWidgets C++
- C# WPF

A co do tego czy warto, to tak warto. Chociażby dla czystej edukacji. Nauczysz się pisać aplikacje okienkowe w Qt to potem dużo łatwiej będzie Ci nawet jeśli będziesz musiał zmienić technologie.
+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2018 przez Bondrusiek Maniak (61,410 p.)
Witam,

Qt Creator to IDE do frameworka Qt opartego na C++. IDE to zintegrowane środowisko projektowe a nie konkretny język. Do IDE można zaliczyć np. Microsoft Visual Studio lub Qt Creatora. Od siebie polecę Ci użytkowanie Qt. Wydaje mi się że składnie jest prosta do tego wyśmienita dokumentacja która ułatwia pisanie GUI. Stworzenie wielu projektów w danym języku potencjalnie powinno ułatwić dostanie pracy oraz na zmianę języka o podobnej składni.

Podobne pytania

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,429 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...