• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powolne uruchamia się jednego z laptopów chodzi o ramy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
415 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Witajcie chłopaki i dziewczyny, wiem, że wielu z was się oburzy bo chłopaki są w burdelach my jesteśmy młode wilki. Do meritum mam kości 2 razy po 2 GB. Po dwa na slot, przy obu ma raz laptop się uruchamia ale bardo długio. Wiem że są sprawne bo testowałem je na 2gim łapku. Czego to może być przyczyna. W jednim z nich ten 2gi zewnętrzny slot na ramkę jest dziwny bo wciskać trzebaRAM na siłę.  Ale po odpaleniu laptusia niby wszystko ok czyta 4gb ale to nie to samo co z tym pierwszym.
komentarz 5 kwietnia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Witajcie chłopaki i dziewczyny, wiem, że wielu z was się oburzy bo chłopaki są w burdelach my jesteśmy młode wilki.

Co to ma znaczyć?

komentarz 5 kwietnia 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
To tak dla obniżeniu patosu forum, taka frywolna myśl. Tak czasem mi się zdarza pomysleć.

 :D
komentarz 5 kwietnia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Dobrze, ale proszę nie stosować tego typu zwrotów w przyszłości.
komentarz 5 kwietnia 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Dziękuję za upomnienie zapewniam od dziś ważę słowa na forum. Jeszcze raz dziękuję

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2018 przez Adamo2499 Bywalec (2,090 p.)
Skoro wciskasz kości RAM na siłę, to znaczy że prawdopodobnie te kości nie pasują do slotów na lapku. Możesz zrobić zdjęcie i wysłać? Sprawdź do jakich kości przeznaczone są te sloty i wybierz odpowiednie.
komentarz 5 kwietnia 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

2 kości 

tutaj zamontowane, tą hynix wciskam na siłę. 

 

komentarz 6 kwietnia 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

@Adamo2499,
 jest odpowiednia bo właśnie na tym dziwnym slocie odpaliłem laptopa. Niby działa ale wiem, że można więcej wyciągnąć z tej maszyny.

+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Podaj

Specyfikacja pełna laptopa (kod producenta)

Stan dysku - Crystal Disk Info
komentarz 6 kwietnia 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

I kod producenta:



 

 

 

 

komentarz 6 kwietnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Sformatuj dysk i postaw nowy system. Może to wina softu. Jak nic nie da, to przetestuj HDD. Wartość RAW już jest zastanawiająca.
komentarz 7 kwietnia 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Format podczas instalacji Windowsa wystarczy, czy w cmd i na czystej partycji instalować? Czy wersja Windowsa ma znaczenie? Jeszcze napisz mi proszę co to jest ta wartość RAW?
komentarz 7 kwietnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Liczba Błędów Odczytu. Masz wartości zróżnicowane, ale i tak bardzo dalekie od progu. Może to wskazywać na klastry, które mają długi czas dostępu. Na początek zrób sobie gwizdek z linuxem i porównaj do tego systemu co masz. Jak będzie się uruchamiał jak rakieta to zainstaluj nowy system. Jak nic to nie zmieni przetestuj dysk. A i co to znaczy długo się włącza? Minuta? Dwie? W systemie już aplikacje działają mniej więcej prawidłowo?
komentarz 7 kwietnia 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

Na początek zrób sobie gwizdek z linuxem

Raz, że nie wiem co to ten tajemniczy gwizdek, domniemywam, że chodzi o linuxa na pendrive i wirtualna maszyna czy coś...
Długo to jeszcze zanim biosa wyświetli jest czarny ekran jakąś minutę a potem system.
Czyli konkludując może być dysk uszkodzony, pomimo, że S.M.A.R.T wychodzi w Cristal Disk OK?

komentarz 7 kwietnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Odłącz dysk, włącz laptopa i powiedz czy też będzie stał 1 minute zanim wyskoczy komunikat o braku napędu?
komentarz 7 kwietnia 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Niestety, albo i stety, że dysku nie trzeba wymieniać było to samo. Na 1 kości działa na 2 już się wygłupia i długo startuje. Albo kolidują ramy, albo coś jest z nimi skiepione na płycie głównej.
komentarz 7 kwietnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Szkoda, że w ogóle wcześniej nie napisałeś, że tego problemu nie ma na jednej kości RAM.
komentarz 7 kwietnia 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
edycja 7 kwietnia 2018 przez pietia213
Bo chodzi mi o slot, że jak jest do 1 wpięty to działa a dwa na raz już coś się  dzieje a, właściwie nic czyli bardzo wolno startuje.
+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-x53u-sx021.bhtml - daj spokój, ten procesor był badziewiem już w 2010/2011 r. gdy miał premierę! Nic go nie przyśpieszy.

Lista procesorów mobilnych Intel

Kup jakiś poleasingowy kilkuletni z procesorem Ivy Bridge lub Haswell

komentarz 6 kwietnia 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Poleasingowe powiadasz. Tylko gdzie takie najlepiej czyli najtaniej dorwać?

Dziękuję Ci za tą cenną nauczkę
1
komentarz 6 kwietnia 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Tylko gdzie takie najlepiej czyli najtaniej dorwać?

Jak jest jakaś okazja np. na licytacji ;)

komentarz 6 kwietnia 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Pomimo słabej jakości ewentualnie bardzo słabego procka to powinien na 2 razy po 2 GB śmigać, a tu takie hece. Z jedną kością w tym przedziwnym slocie, do którego wciskam ramę na siłę, Conana barbarzyńcy niemal, że, działa. Kupiłem specjalnie kość 2 GB gdzieś mi się obijała po mieszkaniu 1 GB i podpiąłem i uruchamia się bardzo, bardzo wolno, w systemie też nie kuca jak by miał 3 a wykrywa 3. Mogę jeszcze, pomimo, tego, że już to robiłem odpiąć od laptopa Toshiba na, którym teraz działam 2 GB, i dodać do tego Asusa. Z tym, że już to robiłem wczoraj w nocy. Ręce opadają, dobrze choć, że na klawiaturę a nie podłogę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
+3 głosów
3 odpowiedzi 509 wizyt
pytanie zadane 15 września 2015 w Offtop przez event15 Szeryf (93,790 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 424 wizyt

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...