• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop Ramy DDR3 maly problem.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
289 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Witam mam taki problem otóz włożyłem do starego laptopa kość Ramu 4gb i pokazuje mi przy starcie systemu coś takiego Ddr3 memory Type not suported że pamięć ne obsługiwana i że mam ją wyciągnąć ale komputer się uruchamia normalnie i pamięć wykrywa jak miałem 4gb tak teraz mam 8 GB wszystko byłoby ok gdyby nie ten komunikat to co byście radzili wyciągnąć ja? Może coś się stać z kompem przez to?

Da sie to jakoś naprawić czy coś zeby tego komunikatu nie było ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 marca 2022 przez Idezam Początkujący (410 p.)
komentarz 7 marca 2022 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Włożył jakiś inny ram i działa i co dalej to mam kupić inny ram czy co?
komentarz 7 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jeśli ten RAM jest wykrywany i jest dostęp do całej jego przestrzeni, to powinno być ok. W BIOS-ie powinna być możliwość wyłączenia ostrzeżenia o niezgodności.
komentarz 7 marca 2022 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
No u mnie normalnie pokazuje dostępne 7.90 GB jakoś tak a przed wsadzeniem go mialem 4gb to chyba działa?

Tylko czy komp się nie zepsuje czy coś nie spali że jakiś niekompatybilny ram
komentarz 7 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Spalić się nie spali, bo to mimo wszystko ten sam obsługiwany typ pamięci. Prawdopodobnie dałeś za dużo RAM-u lub w nieprawidłowej konfiguracji.

Co to za laptop?
komentarz 7 marca 2022 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Hp elitebook 820 Ramu można rozbudować do 16 GB.

A gdzie w biosie w której zakładce można to wyłączyć?

To śmiało nawet z komunikatem tym mogę używać bez obawy że zjaram kompa?
komentarz 8 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Tak.

Ciekawe, bo według specyfikacji są dwa sloty, więc spokojnie może sobie poradzić z 8GB w jednym slocie. Pamięć powinna być typu DDR3L.

A gdzie w biosie w której zakładce można to wyłączyć?

To już musisz sobie sam znaleźć, bo co BIOS to inaczej jest.

komentarz 8 marca 2022 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Tak sobie myślę że to może są 2 różnej konfiguracji ramy Ddr3 ale te drugie cyferki mogą się różnić jak tak jest to mogę tak używać kompa bo narazie nie używam bo nie jestem pewien czy go nie spale czy lepiej wyciągnąć ten RAM i zostać już przy tym 4gb
komentarz 8 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Przecież pisałem, że nie spalisz niczego. Podaj symbol tej pamięci.

Podejrzewam, że pamięć, którą próbujesz wsadzić, to DDR3, a laptop - jak wspomniałem - wymaga DDR3L (niskonapięciowa).
komentarz 8 marca 2022 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Możliwe że tak jest teraz nie podam bo w pracy jestem a ten RAM z innego laptopa jest firmy Samsung i chyba ma inne te cyfry tam.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 385 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,216 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 192 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...