• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wasze największe fail'e.

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
650 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 7 kwietnia 2015 przez HaKIM

Cześć. Chciałbym się zapytać o wasze największe fail'e - pomyłki, porażki itp. Moja osobiście to gdy napisałem skrypt, nie pamiętam na co, chyba coś z wyświetlaniem tekstu. Podczas pisania coś się skopało, coś tam dodałem, drobną zmianę. "Poszedłem"  więc na facebooka i gadałem z kolegą o tym problemie półtorej godziny. Oczywiście on nie wiedział. Wróciłem więc do mojej strony, odświeżyłem i wszystko działało. Morał - Zawsze odświeżaj stronę po zmianach! Chętnie poznam wasze historie. 

9 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Kabotyn Mądrala (5,650 p.)
Kiedyś bawiąc się w C++ Builderze robiłem aplikację, która przenosiła pliki... coś poszło nie tak i przeniosła mi wszystkie pliki z Program Files i wrzuciła do katalogu z programem, zdziwiłem się jak nagle miałem kilkaset plików w jednym katalogu. Ale na szczęście przeinstalowanie systemu pomogło ;-)
komentarz 7 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Na początku jak czytałem to myślałem że napisałeś sobie Windows Killera i usunęło ci liby z folderu Windy laugh

+5 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Tisamon Bywalec (2,090 p.)
No to miałem dwa takie faile. Pierwszy wydarzył się jeszcze zanim jeszcze umiałem w miarę programować. Chciałem sobie zrobić moda do gry Minecraft, a że nie bardzo wiedziałem jak się do tego zabrać to poszukałem poradników na youtubie. Ludzie w tych poradnikach do edycji kodu używali Notepad++ zamiast Eclipse (Minecraft jest napisany w Javie) więc ja też tego używałem. No i sobie robiłem wszystko według poradnika, aż w końcu coś mi przestało działać, a że nie było debuggera to nie wiedziałem czym ten błąd jest spowodowany. Męczyłem się długo aż w końcu dałem z tym sobie spokój. Powróciłem do tego gdzieś po pół roku, patrzę w kod, a tam zamiast słowa "pickaxe" (kilof) napisałem "picaxe". Cała frustracja przez brak jednej litery. Drugi fail wydarzył się już jak byłem bardziej doświadczony w te klocki. Uczyłem się C++ i akurat byłem w dziale o obsłudze plików tekstowych. Więc wpadłem na genialny pomysł aby napisać takiego "dupo-wirusa" który skopiuje się do autostartu i w nieskończonej pętli będzie zapisane tworzenie nowych plików tekstowych. No i działało. Tylko, że później zapomniałem go wyłączyć i mi cały dysk uwaliło :/
+4 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Mój największy fail to taki kod na to zadanko:

http://pl.spoj.com/problems/PA05_POT/

A wyglądał on tak i dostał 0.00s i AC:

#include <iostream>

using namespace std;

int n;
int x,y; 

int main()
{
    cin >> n;

    for(int i=0; i<n; i++)
    {
        cin >> x >> y;
        if(x%10 == 0)
            cout << 0 << endl;
        if(x%10 == 1)
            cout << 1 << endl;
        if(x%10 ==5)
            cout << 5 << endl;

        if(x%10 ==6)
            cout << 6 << endl;

        if(x%10 ==2)
        {
            if(y%4 ==0)
                cout << 6 << endl;
            else if(y%4 ==1)
                cout << 2 << endl;
            else if(y%4 ==2)
                cout << 4 << endl;
            else if(y%4 ==3)
                cout << 8 << endl;
        }

        if(x%10 ==3)
        {
            if(y%4 ==0)
                cout << 1 << endl;
            else if(y%4 ==1)
                cout << 3 << endl;
            else if(y%4 ==2)
                cout << 9 << endl;
            else if(y%4 ==3)
                cout << 7 << endl;
        }

        if(x%10 ==4)
        {
            if(y%2 ==0)
                cout << 6 << endl;
            else
                cout << 4 << endl;
        }

        if(x%10 ==7)
        {
            if(y%4 ==0)
                cout << 1 << endl;
            else if(y%4 ==1)
                cout << 7 << endl;
            else if(y%4 ==2)
                cout << 9 << endl;
            else if(y%4 ==3)
                cout << 3 << endl;
        }

        if(x%10 ==8)
        {
            if(y%4 ==0)
                cout << 6 << endl;
            else if(y%4 ==1)
                cout << 8 << endl;
            else if(y%4 ==2)
                cout << 4 << endl;
            else if(y%4 ==3)
                cout << 2 << endl;
        }
        
        if(x%10 ==9)
        {
            if(y%2 ==0)
                cout << 1 << endl;
            else
                cout << 9 << endl;
        }
        
        

    }
}

Jakby ktoś z Was miał tak kodować, nie polecam.

komentarz 7 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Skisłem. Naprawdę.
komentarz 7 kwietnia 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Łoooo :D No to jest szaleństwo.
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
O lol :D A tak btw, to takie pytanko: jak w ogóle wziąć ze zmiennej liczbowej (taki np. int) daną pozycję, np. ostatnią cyfrę z liczby? Da się to zrobić bez konwersji na stringa albo łańcuch charów?
+2 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Źle zapisałem nazwę pliku css w tag'u <link> :P Chyba 15 minut głowiłem się dlaczego strona źle się wyświetla xD Oczywiście zamiast style.css zapisałem css.css :(
komentarz 7 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Miałem podobnie, ale u mnie było to 3 dni. Oczywiście nie ślączłem przy tym 3 dni, tylko nie rozumiałem co jest nie tak, i sprawdzałem codziennie po 5 min kod co może być nie dobrze.
+2 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez nowyfolder Mądrala (7,250 p.)
Pisałem progamy które komunikowały się na linuxie przez fifo, po odpaleniu errno pokazało mi "bad file descriptor". Szukałem więc cóż mogłem źle zrobić, otwieranie, zamykanie, tworzenie kolejki. Tak kilka stron w google przeszukałem, ale nikt takiego problemu nie miał. Program się sypał przy fgets, co mnie jeszcze bardziej dziwiło. Dopiero nastepnego dnia wieczorem, gdy jeszcze raz przejrzałem cały kod znalazłem bład. Miałem w ifie przypisanie do zmiennej, a nastepnie porownanie, jednak pomieszalem nawiasy, przez co potem zamykałem deskryptor stdin(warunek zwracał 0, ktore potem przypisywalem do zmiennej) :D
+2 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)

Mój największy fail trwa do teraz. Ciągle wszystko zapominam, gdy przestaję to robić. sad Ostatnio jest to nie do wytrzymania, bo zaczynam zapominać podstaw wielu dziedzin.

+2 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
W szkole pisałem apkę (cały duży projekt łącznie z 3 miesiące), w piątek miałem 4 lekcje "aplikacji klienckich" na nich kontynuowałem prace nad apką. Udało mi się sporo zrobić. Wszystkie pliki w szkole zgrywam na pendrive i w domu układam na komputerze. Tamtym razem jednak zapomniałem pendrive i zgrałem sobie wszystko na onedrive (dysk w chmurze), w domu chciałem coś zgrać na onedrive, ale brakowało mi miejsca to usunąłem kopie, niektóych projektów, wśród nich projekt, któy robiłem w szkole, będąc święcie przekonanym, że mam go na pendrive :( 4 godziny pracy zostały zmarnowane.

Morał ?? Jak wyskakuje powiadomienie "czy chcesz usunąć pliki" nie klikaj odruchowo tak :)
komentarz 8 kwietnia 2015 przez GrzesiekB Gaduła (3,720 p.)
4h to nie jest dramat!

3 tygodnie mędziłem moduł bardzo wyspecjalizowanej obsługi crontaba z poziomu PHP. Bardzo dużo operacji na datach, godzinach, bardzo dokładnym logowaniu w bazie wszystkich wykonań zadań, automatycznym wyszukiwaniu w całym projecie zadań do wykonania, wstrzymywania - spoooory moduł wyszedł, ze 30kb tekstu. Ztestowany, zaakceptowany. Dumny, że mam to za sobą pomyślałem wtedy: aby tylko tam więcej nic nie grzebać /bo było kilka improwizacji :)/

Do wrzucenia na produkcje potrzeba było tylko dodać kilka tabel do SQL i wrzucic pliki.

Następnego dnia przychodzę do pracy a mój devServer (RasperryPi) nie działa. Okazuje się, że przy mocnym wykorzystaniu często padają w nich karty SD. Próbowałem wszystkiego aby odzyskać dane z karty - jak na złość z modułu crona zostały jakieś fragmenty plików, nic przydatnego.

Po 2 tygodniach znowu do tego usiadłem i zacząłem projekt tego modułu od nowa - znowu straciłem 3 tygodnie, ale już bez improwizacji i wyszedł jeszcze lepiej, bardziej wydajnie. Tak go dopieściłem, że nie mam się czego wstydzić :)

 

Różnica była jednak taka, że już nie na RPi tylko na maszynie wirtualnej, ktorej plik jest na serwerze z RAID. Nauczyłem się też pisać skrypty w bashu i zrobiłem autobackupy codzienne na kilka innych fizycznych maszyn :) Nie znoszę pisać tego samego dwa razy - człowiek się gubi czy już coś zrobił czy jeszcze nie...
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)

Ehhh indecision zaczynając: Zastępstwo na lekcjach UTK, nudzę się godzinę, więc na drugiej siadam do komputera i piszę kod javascript - była to gra. Coś jak cookie clicker, ale klikałeś uciekającego miśka. Nabijało ci "ilość zgwałceń" :| dla mnie było śmieszne i moich kolegów. Były dwie opcje ('d***m go','Szybsze do***ia'), sorry za słowa. Nauczyciel widzi, że wszyscy siędzą obok mnie grupą chciał zobaczyć co robię... wpadłem. Uwaga! Wiadomość do rodziców. Nigdy już takich rzeczy nie pisałem. Chciałem rozweselić nudną godzinę i wszystkos się odbiło. :}

komentarz 8 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Śmiechłem. ; D
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez slawek763 Użytkownik (940 p.)
Tworzyłem program na mikrokontroler avr, przez 2 godziny starałem się naprawić błąd, po każdej kompilacji wgrywałem plik hex i program nie działał poprawnie. Co się okazało? Ciągle grywałem plik z innego folderu...
komentarz 8 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
I know what you feel bro. ; d

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 134 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2020 w Offtop przez ReZerTer Początkujący (410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,529 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2019 w Sprawy forum przez ReZerTer Początkujący (410 p.)

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...