• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wyciągnąć z bazy rekordy o dacie późniejszej niż dzisiejsza?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
723 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2018 w SQL, bazy danych przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
edycja 21 marca 2018 przez Śwież4k

Witam, chcę wyciągnąć z bazy rekordy z datą późniejszą niż dzisiejsza, czyli np. 22.03.18. W zmiennej $data umieściłem datę z danego rekordu. Poniższy wynik jednak nie zwraca żadnego wyniku. Nie mam pojęcia jak inaczej mógłbym to napisać. Z góry dziękuję za pomoc!

$rezultat1 = $polaczenie -> query("SELECT * FROM harmonogram WHERE $data > CURDATE()");

 

komentarz 21 marca 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Ale wszystkie z przed tej daty czy tą konkretną datą?
komentarz 21 marca 2018 przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
Wszystkie po dacie dzisiejszej, czyli 22.03, 23.03,24.03 itd. (W pytaniu jest błąd, bo myślałem, że dziś jest 18.03. Jak ten czas szybko leci...)
komentarz 21 marca 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Nie rozumie tego, jak tych recordów jeszcze nie ma. Nie myśle już abstacyjnie ale skoro tych milisecund jeszcze nie ma to jak chcesz je wyciągać?

Do czego to chcesz wykorzystac?
komentarz 21 marca 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Masz na myśli że jak zaczną się pojawiać to żeby same przychodziły?

Czy jak, bo to i tak będzie dopiero w przyszłości a nie będzie nigdy current.

No chyba że jest coś czego nie wiem, albo nie wiem o Ci chodzi.

Wytłumacz mi tą idee bo mnie to aż zaciekawiło.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 marca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)

Witam,

Sprawa jest prosta. Po klauzuli WHERE w kwerendzie SQL nie używamy zmiennych. Zamiast zmiennej $data podaj nazwę kolumny z bazy danych. Przykład:

Mamy tabelę o nazwie "kalendarz". W tej tabeli są kolumny id oraz data. Ustawiamy wartość w kolumnie data na 2019-01-01. I teraz wykonujemy kwerendę

SELECT * FROM `kalendarz` WHERE data > CURDATE()

Powinno zwrócić te wszystkie kolumny, w których ustawiłeś datę większą niż jest dzisiaj.

Pozdrawiam!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 295 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2020 w PHP przez lukasz290521 Obywatel (1,410 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 94 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 241 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2019 w PHP przez manager96 Bywalec (2,050 p.)

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...