• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wystawienie serwera przed DMZ i dostęp do niego z zewnątrz

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,375 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Cześć, mam malutki pasywny serwer, który mógłbym wykorzystać do obsługi portfolio i małych serwerów gier. Jest skonfigurowany, wszystko po LANie śmiga. Nie potrafię go jedynie wyprowadzić "na zewnątrz". Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Struktura sieciowa wygląda u mnie następująco.

Mam radiówkę, sygnał do ISP nadaję sąsiad. Ten sam adres IP ma parę domków w około mnie. Tak mi się przynajmniej wydaję. Mam radiowy internet w każdym bądź razie. Chciałbym jak najprościej wyprowadzić go na zewnątrz. c: Router mam z 2007 roku, zabytek. Służy jako przełącznik, wi-fi nadaję nowe urządzenie, a ja korzystam z kabelka i w pokoju mam mały switch, który rozdziela to na wszystkie moje urządzenia.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 marca 2018 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
wybrane 26 marca 2018 przez Q7V
 
Najlepsza
Cześć,

W celu poprawnego działania wszelkiego rodzaju serwerów będzie potrzebne przekierowanie portów. Ze względu na rozbudowaną sieć która przechodzi przez sąsiada i dopiero do sieci rozległej - internet, będzie to trudne.

Jesteś zapewne 2-krotnie NAT-owany. Pierwszy NAT Router sąsiada który łączy się z ISP drugi NAT Twój router. Wykonanie DMZ na Twoim routerze nie wyciągnie routera na zewnątrz bo jest jeszcze raz NAT-owany przez router sąsiada.

W celu poprawnego działania musisz podpiąć się do routera sąsiada, poprawić adres IP, aby był z poprawnej sieci, ale z poza zakresu serwera DHCP, na routerze sąsiada przekierować odpowiednie porty, które pozwolą na korzystanie z usług serwera. Skontaktować należy się również z dostawcą usługi i zapytać czy w celu zaoszczędzenia adresów IP nie postawił waszego adresu za NAT-em.

Pozdrawiam.
komentarz 26 marca 2018 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Dziękuje bardzo za odpowiedź. ;) Mehh... niestety w takim razie zmuszony jestem korzystać z usług hostingowych. Jak podepnę do sąsiada zabytkowego Della to mnie zbiję za rachunki. :D No i niestety pewnie nie będzie mu się chciało bawić w takie rzeczy... no szkoda... Spróbuję podpiąć się do sieci u dziadków. Mają jakąś osiedlową inea w blokowisku, śmiem powątpiewać czy każde ze 130 mieszkań ma swój adres IP. Z czystej ciekawości jednak sprawdzę. :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Sebastian Szyja Bywalec (2,810 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,365 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 760 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...