• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mapa do gry przeglądarkowej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
376 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 w JavaScript przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Witam

Mam pewne pytanko. Otóż jak zrobić div który posłuży za mapę i jego przesuwanie (poprzez naciśnij-przeciągnij) nie wpłynie na całą stronę? Można tutaj porównać go do gier przeglądarkowych lub chociażby do map Google'a.

Wydaje mi się, że bez JS i odpowiednich bibliotek się nie obejdzie. Dodam, że JS'a planuje się zacząć uczyć, natomiast jQuery uczę się od pewnego czasu.

Chodzi mi o rozwiązanie pokazane na obrazku: 

Chcę aby poruszał się tylko div "A", lecz nie wpływał na główną stronę (nie pojawiał się jakikolwiek pasek do przesuwania obok!

 

Jeżeli opisałem coś niezbyt jasno lub nie podałem ważnych informacji - napisz komentarz pod postem!

 

Pozdrawiam!

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 marca 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Elementów blokowych nie powinno się używać jako obiektów gry. Jeśli chcesz przedstawić jakąś scenę na stronie, to użyć elementu canvas i na nim rysuj mapę. Możesz na nim rysować zarówno grafikę 2D, jak i 3D za pomocą WebGL.

komentarz 5 marca 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Sprawdzę, poczytam i jeżeli rzeczywiście mi pomogłeś/aś to dam naj :D

 

Pzdr

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 447 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2017 w JavaScript przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 969 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2017 w C i C++ przez Programista3 Gaduła (3,390 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 339 wizyt
pytanie zadane 24 września 2016 w C i C++ przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...