• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z komputerem.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
288 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez BENG Początkujący (370 p.)
Cześć!

Mam problem od dłuższego czasu z komputerem ponieważ podczas grania w gry czy dobrowolnego sufowania po internecie czy oglądania filmów na YouTube komputer sam się wyłącza i resetuje.Patrzyłem podgląd zdarzeń i znalazłem treść: "System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania."Niby oczywiste ale nie mam zielonego pojęcia co zrobić jeśli ktoś może pomóc,to proszę.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 marca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Witam,

Powinieneś sprawdzić czy wszystko jest dobrze podłączone. Czy połączenie z gniazdkiem nie jest zbyt luźne i czy wszystkie kabelki dobrze się trzymają.

Jeśli wszystko jest OK, sprawdzaj od czasu do czasu czy komputer się nie przegrzewa. Możesz także wejść w menadżera zadań i zobaczyć co "zżera" najwięcej procesora/pamięci.
komentarz 4 marca 2018 przez BENG Początkujący (370 p.)
Myślę,że problem jest z kablem od zasilacza ponieważ wydaje mi się,że nie jest dopięty do końca.Kiedy próbowałem go dopiąć to po kilku próbach znów się zresetował.Chyba coś mi świta.
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Stawiał bym na kości RAM. Sprawdź jak masz 2 to jedną wymontuj, jak 1 to postaraj się zdobyć tak dla testu inną.
komentarz 4 marca 2018 przez niezalogowany
Uszkodzenie RAM najczęściej (niemal zawsze) wiąże się z BSODami lub crashami aplikacji w losowych momentach. Ewentualnie błędem podczas POST, ale to nie ten rodzaj uszkodzenia. (-:
komentarz 4 marca 2018 przez BENG Początkujący (370 p.)
Zapomniałem dopisać,że problem występuje odkąd zaktualizowałem windowsa do 10 z 8.1.

Przed Aktualizacją do Windowsa 10 wszystko było w porządku.
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2018 przez kubal0101 Początkujący (280 p.)
Jeśli jest to nowy komputer może być to problem z źle dopasowanym zasilaczem, miałem taki sam problem gdy zakupiłem w wakacje nowy komputer, pozdrawiam ;p
komentarz 4 marca 2018 przez BENG Początkujący (370 p.)
Nie komputer posiadam już 2 lata.
komentarz 4 marca 2018 przez kubal0101 Początkujący (280 p.)
Spróbuj otworzyć i przeczyścić kompa, może to pomoże. ;p Ale nie gwarantuje na 100%;p
komentarz 4 marca 2018 przez BENG Początkujący (370 p.)
Już przeczyściłem dokładnie.

Zobaczymy.
komentarz 4 marca 2018 przez kubal0101 Początkujący (280 p.)
Skoro mowisz, ze bylo tam sporo kurzu to moze to to, jak nie sprobuj cofnac aktualizacje do w 8.1 jesli to nie pomoze ;pp
komentarz 4 marca 2018 przez BENG Początkujący (370 p.)
Tylko jest problem nie posiadam klucza do win 8.1 a nie mogę cofnąć(w sensie ustawienia aktualizacje i odzyskiwanie, odzyskiwanie) ponieważ aktualizacje robiłem już ponad 2-3 miesiące temu.
komentarz 4 marca 2018 przez kubal0101 Początkujący (280 p.)
Mozesz napisac/zadzwonic do ich supportu, napisac maila i ogadac sprawe, moze Ci przypomna klucz czy cos, nie wiem jak to z tym jest ;d
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2018 przez Szakal Początkujący (270 p.)
Może wyłącza się przez to, że ma za wysokie temperatury. Sprawdź ;)
komentarz 4 marca 2018 przez BENG Początkujący (370 p.)
Generalnie jak gram w gry typu Fortnite,gta,cs go,lol itp.

Podczas grania w fortnite temperatura sięga nawet 70 stopni celcjusza natomiast podczas grania w gta czy cs go to jest gdzieś w granicach 40-50-60.

W lolu jest ok.35
komentarz 4 marca 2018 przez Szakal Początkujący (270 p.)

Jeśli dawno nie wymieniałeś pasty termo to myślę, że powinieneś od tego zacząć ;]

komentarz 4 marca 2018 przez BENG Początkujący (370 p.)
Narazie wyczyściłem dokładnie skurzu bo było go tam w pi**u i jutro pójde do sklepu i zakupie paste.
komentarz 4 marca 2018 przez BENG Początkujący (370 p.)

Zapomniałem dopisać,że problem występuje odkąd zaktualizowałem windowsa do 10 z 8.1.

Przed Aktualizacją do Windowsa 10 wszystko było w porządku.

komentarz 4 marca 2018 przez Szakal Początkujący (270 p.)
Ostatnio dwóm osobom robiłem formata z win10 na 8.1 bo z tym systemem zawsze są jakieś problemy . Więc moim zdaniem to może być też przyczyną. Windows 10 ma swoje fazy i już z doświadczenia wiem, że najlepiej z niego nie korzystać bo szkoda czasu na dociekanie co się stało w win10...
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2018 przez Mateuszz Początkujący (340 p.)
I jak, działa?
komentarz 4 marca 2018 przez BENG Początkujący (370 p.)
Jeszcze nie robiłem,dzisiaj nie mam czasu jutro myśle że da rade.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 896 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2022 w C i C++ przez Ciawes Użytkownik (530 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 3,377 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,543 wizyt

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...