• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 64x. Niepoprawna konfiguracja ip. Brak internetu.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,526 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Piecka920 Nowicjusz (160 p.)

Witam

Problem z Windows 10 i siecią.

Jeszcze kilka dni temu wszystko działało dobrze. Jednak nagle wykrzyknik przy znaczki sieci i niepoprawna konfiguracja ip. I, ze tak kolokwialnie powiem. Dupa ;)

Laptop asus rs540sa-rs01

Probowalem już wszystkich ipconfig/release. Itd

Zaktualizowalem bios do najnowszego ze strony producenta i sterowniki od karty również. 

Router jest w porządku. Bo wszystkie inne urządzenia na nim działają. 

Na tym laptopie nie działa ani kablem. Ani wifi. Kiedy podlacze inny laptop pod ten kabel to działa. 

Myślałem. Ze moze padły karty. Podłączyłem zewnętrzna kartę wifi. Zainstalowałem sterowniki i dalej jest to samo. :)

W właściwościach połączenia odznaczylem ipv6, natomiast w ipv4 wszystko mam na automatyczne. I wyłączone netbios.

Powiem szczerze. Ze już nie mam pomysłów. Moze ktoś z Was coś poradzi? 

Wrzucam zdjęcie z ipconfig /all. Dhcp tak jak widać jest "enabled"

 

 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 marca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Próbowałeś ipconfig release, renew i flushdns?
komentarz 2 marca 2018 przez Piecka920 Nowicjusz (160 p.)
Oczywiscie. Na samym początku :/
0 głosów
odpowiedź 5 marca 2018 przez Piecka920 Nowicjusz (160 p.)
Problem naprawiony. Gdzieś doczytałem, ze problem był z pewna aktualizacja Windowsa. Pozniej microsoft niby wypuścił na to łatkę, ale co z tego, skoro net nie działa, żeby ja ściągnąć :p próbowałem tez podłączyć telefon z androidem i zrobić thatering Internetu . no i nie wykrywa telefonu .,bo nie moze ściągnąć sterowników :DD Po postawieniu systemu na nowo wszystko smiga idealnie ;) Do zamknięcia

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 8,514 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 361 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 298 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Mateusz8486 Początkujący (330 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...