• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

raporty sprzedażowe

0 głosów
41 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez pebrzosky Obywatel (1,130 p.)
Hej. Zacząłem pracę w jednym ze sklepów zajmujących się sprzedażą (detal) akcesoriów podzielonych na konkretne działy:  kuchennych, łazienkowych, biurowych, domowych, rowerowych itd, generalnie wszystkiego po trochu.

Będę odpowiedzialny za przygotowywanie cotygodniowego raportu podsumowującego.

Moje pytanie brzmi czy ktoś ma doświadczenie w przygotowywaniu tego typu raportów? Jakie dane tam najlepiej zamieścić?  Myślałem o:

1. Wykres pokazujący najlepiej sprzedające się działy w ubiegłym tygodniu ( tzn, generujące najwięcej PLN)
2. TOP 10 Produktów, z każdego działu, (tzn towary sprzedające się w największych ilościach)
3. Średni koszyk zakupowy tj. Za jaką kwotę średnio klienci robili zakupy w ubiegłym tygodniu
4. Konwersja - Czyli ilość wejść do sklepu vs ilość klientów którzy zrobili zakupy

Co bym mógł jeszcze umieścić w takim raporcie? Myślałem, że możę jakieś porównanie aktualnego i poprzedniego tygodnia, lub jakaś prognoza?

Macie jakiś pomysł?

Pozdrawiam
komentarz 2 marca 2018 przez Jedras Maniak (54,880 p.)

Jakie dane tam najlepiej zamieścić?

Trochę słabo, jeśli odgórnie nikt nie powiedział czego dokładnie oczekuje i musisz się domyślać. 

komentarz 2 marca 2018 przez pebrzosky Obywatel (1,130 p.)
W zasadzie to sam wyszedłem z taką inicjatywą. Nigdy nie przygotowywałem tego typu raportów, a myślę że będę miał większy podgląd na to co dzieje się z towarem i sprzedażą.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 128 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 37 wizyt
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

63,314 zapytań

109,570 odpowiedzi

228,886 komentarzy

43,986 pasjonatów

Przeglądających: 305
Pasjonatów: 17 Gości: 288

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...