• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprzedaż strony internetowe - kto kupuje hosting?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
680 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Witam! Zastanawiam się czy podczas sprzedaży strony internetowej hosting z domeną kupuję programista i cenę dorzuca do ceny strony a potem już opłaca kupujący czy od początku osoba kupująca musi dać programiście miejsce na serwerze? Może być to trochę problematyczne dla osób, które kupują stronę, lecz zupełnie nie znają się na tym temacie.

1 odpowiedź

+5 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 22 stycznia 2021 przez KumberTwo
 
Najlepsza
Są rózne podejścia, osobiście raczej nie wchodzę w takie tematy ale mam paru znajomych co dorabiają sobie na stronkach i najczęściej robią to tak, że mają po prostu wykupiony jakiś hosting na siebie aby móc robić development testowy czy nawet pokazać coś klientowi, a potem po prostu na koniec wykupują hosting na klienta dane wraz z domeną, robią konfigurację i wrzucają pliki, po czym klient już dostaje po prostu co roku fv na siebie. Jest to o tyle wygodne, że nie musisz pilnować terminów płatności itp.

Niektóre firmy słyszałem, że chciałyby np. dopłacić do hostingu 100-200zł ale zrzucić to całkowicie na programistę/agencję i w ramach tej ceny mieć np. jakieś doraźne konfiguracje poczty itp. itd. Teoretycznie spoko tylko co jak klient spóźni się z zapłatą Twojej fv? hosting trzeba raczej wykupić i domenę, i potem może być boksowanie się o kasę itp...

Wszystko zależy od skali na jakiej działasz... jeśli robisz mało tematów powiedzmy kilka stron miesięcznie to wg mnie lepiej na koniec wykupić hosting i domenę na dane klienta i jemu dać FV do opłacenia. Jak opłaci to przewalasz pliki na serwerek, ustawiasz domenę i gotowe.   Koszt wrzucenia strony na hosting docelowy powinieneś raczej wliczyć już w cenę ogólną, w przypadku mniejszych firm warto doliczyć od razu np. 200-300 zł za kompleksowe ustawienie strony, hostingu, paru maili firmowych itp.
komentarz 21 stycznia 2021 przez XproszeopomocX Początkujący (260 p.)
Hosting swój prywatny i dla klienta wykupują tej samej firmy? Jeśli inne to nie ma problemu z przerzuceniem przez jakieś wykrzaczenia, błędne lokalizację itd?
1
komentarz 21 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Tak, najczeciej bipra te same, w sumie wiele osob nak rozmawiam pracuje z mydevil lub h88 i tez ich poleca klientom głównie przez swietny support.
komentarz 22 stycznia 2021 przez XproszeopomocX Początkujący (260 p.)

@Tomek Sochacki, A można np. robić stronę na jakimś darmowym firmy X, a potem przerzucić ją bez większych problemów na hosting płatny firmy Y. Strona to prosta wizytówka w wordpressie.

komentarz 22 stycznia 2021 przez XproszeopomocX Początkujący (260 p.)
Ewentualnie, czy można robić stronę na wordpress lokalnie, na swoim komputerze mieć pliki, a dopiero po zakupieniu hostingu 'przerzucić' ją.
1
komentarz 22 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
lokalnie i tak przecież robisz... jak inaczej chciałbyś testować.. chyba nie wrzucasz każdej zmiany na hosting :) ?

co do darmowych to wg mnie nie jest to dobre rozwiązanie, takie hostingi mają często reklamy czy jakieś customowe ustawienia itp. Najlepiej np. uzgodnić z klientem, że bierzesz mydevil i tam mieć też swój jakiś taki testowy hosting, stronkę schowasz za jakąs testową domeną itp. a na koniec przeniesiesz na drugi hosting, w tej samej firmie, gdzie wiesz co i jak możesz poustawiać.

Mydevil podałem tutaj jako przykład. Takie rozwiązanie moim zdaniem jest najlepsze, niemusisz mieć jakiegoś drogiego bajeranckiego histingu, za 150-200zł znajdziesz coś w pełni dobrego na takie testy.
1
komentarz 22 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a jak chodzi o php i WP to w sumie warto przyjrzeć się linuxpl, mam u nich też jakieś pojedyncze hostingi ale bardziej tylko do maili. Widzę natomiast często ich posty na fb czy maile z info o nowych wersjach WP, poprawkach security itp. więc chyba mają sporo stronek z WP i trzymają rękę na tym temacie - patrząc na ich super support jest to dobra opcja wg mnie.
komentarz 22 stycznia 2021 przez XproszeopomocX Początkujący (260 p.)
A jest możliwość robienia strony wordpress przy użyciu xamppa i po skończeniu przenieść ją na hosting?
1
komentarz 22 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
niezbyt rozumiem pytanie?

Generalnie zawsze jest tak, że najpierw robisz sobie development lokalny, np. używając xampp czy czego tam chcesz, i dopiero potem wrzucasz to na hosting.
komentarz 22 stycznia 2021 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)

Dzięki za rozbudowaną odpowiedź. wink

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 668 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 486 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 770 wizyt

92,674 zapytań

141,576 odpowiedzi

320,046 komentarzy

62,038 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...