• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co takiego daje ten NetBeans czy PHPstorm?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
788 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2018 w PHP przez Mebya Użytkownik (700 p.)
Witam,

Przeglądałem sobie oferty pracy dla programistów PHP, z ciekawości sprawdziłem czego wymagają od seniorów. Zauważyłem, że w wymaganiach często przewija się "znajomość PHPstorm lub NetBeansa", jestem bardzo ciekawy czym to się różni od mojego atoma którego już ogarniam w dobrym stopniu. Na razie wgryzam się w "zaawansowaną obsługę obiektów" więc jeszcze zbyt wiele nie wiem o frameworkach, comoserze, systemie kontroli wersji czy wzorcach a podejrzewam, że to ma jakiś związek z tymi w/w IDE.
Więc, co mają te dwa IDE takiego, że wymaga się ich znajomości od seniorów?
komentarz 27 lutego 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
A co jak firma ma zintegrowane środowisko CI lub testowe z którymś z IDE? Będziesz "przekonywał że zrobię to szybciej w vim'ie" :-) Mogą mieć napisane wtyczki lub dopasowaną infrastukturę wydań do któregoś z tych IDE.
komentarz 27 lutego 2018 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

@Mebya,

Phpstorm? Sztuczną inteligencję:> 

Już było kilka tematów na forum tu. Ogólnie jak poznasz skróty to bez myszki będziesz pisał kod, automatycznie sprawdza pod kątem składni, dba o to czy używasz standardów, ma dużo integracji z dockerem, CI i innymi. Soft, który troszkę kosztuje, a zwraca się bardzo szybko. 

Twój atom przy tym to tylko notatnik. Możesz się z tym nie zgadzać, ale takie bym dał porównanie do możliwości.

PS: Od już chyba 2 lat da się w PHPStorm podpiąć osobno xdebug jako dodatkowy parametr w opcjach interpretera bez konieczności grzebania w php.

Można go bez problemu przetestować na 30 dni. Lub jeśli jesteś studentem(uczniem, uczysz się) to możesz go mieć na rok za free wraz ze wszystkimi produktami JB w pakiecie. Do tego GithubEducationPack i można się pobawić w domowy lab.

Netbeans jest troszkę mniej zaawansowany, ale z drugiej jest darmowystrony darmowy więc też ok.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 lutego 2018 przez Ehlert Ekspert (212,710 p.)

W którym edytorze testowym uzyskasz pełną integrację z:

  • Vagrantem
  • Dockerem
  • Gitem 
  • 8 różnymi bazami danych 
  • Xdebugiem
  • Linterami i Snifferami

Jednocześnie?

Oczywiście moim zdaniem dobra firma nie powinna narzucać pracownikowi narzędzi, a szczególnie seniorom. 

0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
to 2 najpopularniejsze IDE

IDE to po prostu zbiór programów, zamiast edytora wzbogaconego o mase rozszerzeń i pewnie troche programów zewnętrznych, masz wszystko w jednym
dodatkowo masz to odpowiednio rozmieszczone, bo te elementy są integralną częścią programu, a nie dodatkiem

Według mnie odpowiednio skonfigurowanym edytorem da sie osiągnąć bardzo podobny efekt - taki, że da sie sprawnie pracować

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 245 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,003 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2017 w SQL, bazy danych przez Bartess Gaduła (3,630 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 1,640 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2017 w PHP przez Bartess Gaduła (3,630 p.)

92,588 zapytań

141,439 odpowiedzi

319,688 komentarzy

61,974 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...