• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Android z poziomu komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
446 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2018 w Urządzenia mobilne przez RogerB Gaduła (3,370 p.)
Cześć. Mam sytuacje następującą. Posiadam telefon z rozwalonym dotykiem. Jako, że jest on już dość stary, ciężko z częściami. I tu mam pytanie:

-znacie jakieś programy, dzięki którym dostanę z poziomu komputera możliwość sterowania telefonem(np. za pomocą myszki) zaraz po podłączeniu pod usb, żebym mógł go odblokować.

-jeśli nie to chociaż jakiś program, który bez potrzeby odblokowywania da mi dostęp do zasobów, whatever. Jestem noga jeśli chodzi o te sprawy.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 lutego 2018 przez niezalogowany
przywrócone 6 marca 2021 przez Arkadiusz Waluk
Kupujesz przejściówkę z mini usb na USB i podłączasz myszkę. I działa.
komentarz 24 lutego 2018 przez RogerB Gaduła (3,370 p.)
No ale aby dostać się do jego zasobów potrzebuję najpierw go odblokować, a bez dotyku to łatwe.
komentarz 24 lutego 2018 przez Maniek Bywalec (2,170 p.)
Polecam, ten sposób ponieważ coś jeszcze z telefonem możesz zrobić np. kamerę internetową, zainstalować np. mobizen i zrobić z telefonu środowisko do programowania, grania mobilne tytuły na komputerze albo robić roota i stworzyć mini serwer co np. ja kiedyś zrobiłem z tabletem manty i używałem jako serwera dev, ale z powodu braku GPIO przeszedłem na malinkę
0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2018 przez Velta Maniak (52,370 p.)
Możesz podłączyć urządzenie przez USB – najczęściej system automatycznie wykrywa jego zasoby i umożliwia ich przeglądanie / zarządzanie nimi z poziomu eksploratora plików.

Jeżeli tak się nie stanie – rozglądnij się za oprogramowaniem na komputer związanym z Twoim telefonem.
komentarz 24 lutego 2018 przez Maniek Bywalec (2,170 p.)

Jeśli posiadasz blokadę ekrany to android blokuje dostęp do plików do czasu odblokowania urządzenia (nie wiem czy tak oryginalnie w Androidzie jest, ale w Samsungu tak miałem), ale możesz przejść do recovery i wtedy zgrać co chceszwink

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 299 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2016 w Offtop przez Mr Popcorn Bywalec (2,340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 270 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez oskar99 Nowicjusz (120 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...