• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows - Połączenie pulpitu zdalnego

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
290 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2016 w Offtop przez Mr Popcorn Bywalec (2,340 p.)

Kłaniam się z góry jak rzadko który...
Za kilka tygodni jadę na urlop, a że mój laptop w domu jest włączony 24/7, pomyślałem, że żeby nie umrzeć tam z nudów, stworze zdalne sterowanie do mojego lapka.

Obejrzałem kilkadziesiąt poradników na YouTubie i przeczytałem kilkanaście instrukcji jak to zrobić.
Wszystko było ładnie, ale gdy tylko zadzwoniłem do kumpla i poprosiłem żeby spróbował się zalogować danymi które mu podałem, powiedział że nie da rady się połączyć.

Czy ma ktoś linka do jakiegoś działającego poradnika, jak to zrobić, lub może mi ktoś powiedzieć, dlaczego on nie może się ze mną połączyć?

Na moim laptopie mam zainstalowanego Win 7 Ultimate x64, mój znajomy ma Win 10, a moja matula (do której bede jechał na urlop) ma Win 7 Home.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Nie łatwiej użyć teamviewer albo czegoś podobnego?
0 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2016 przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
Byłoby to niebezpieczne, gdyby znajomy ot tak mógł się połączyć podając "jedynie" dane autoryzacyjne. Jakie masz połączenie do internetu? Wychodzisz na zewnątrz prawdopodobnie poprzez translację adresów (NAT), tzn. wszystkie komputery u Ciebie w domu od strony internetu mają jakiś jeden adres IP publliczny. Ale musiałbyś napisac coś więcej o połączeniu internetowym. Podaj wartości z "ipconfig" (wpisane poprzez uruchom / cmd / ).
komentarz 28 sierpnia 2016 przez Mr Popcorn Bywalec (2,340 p.)
No właśnie kurcze piórko w sieci domowej to działa. Ale bardzo mi zależy na tym, (skoro to jest ZDALNE STEROWANIE), żebym mógł się połączyć z zewnątrz. W jaki sposób moge tego dokonać? Wiem, że trzeba jakoś swój adres IP otworzyć na publiczny, ale to i tak nie wszystko. Jakieś propozycje?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 434 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2018 w Urządzenia mobilne przez RogerB Gaduła (3,370 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 291 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 166 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2016 w C i C++ przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...