• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HTML/CSS/JS - szybka nauka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,139 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2018 w HTML i CSS przez Gierdo Nowicjusz (120 p.)
zmienione kategorie 18 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk
Ile mniej więcej trwa nauka html/css/js? Ile potrzeba czasu aby mniej więcej dobrze zrozumieć te języki programowania? Strasznie ciężko mi wchodzi programowanie do głowy czy znacie jakieś inne sposoby nauki słyszałem coś o grach? Jak się najszybciej uczyć?

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 18 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
HTML i CSS to nie są języki programowania. JS owszem, i to dzisiaj już nie tylko do stron www.

Myślę, że najlepiej małymi kroczkami po prostu robić sobie proste stronki i skrypty JS (nawet konsolowe aby nauczyć się w ogóle programowania, zmiennych, pętli itp.).

Nie baw się od razu w jakieś większe animacje itd. Zacznij JS od konsolki np. przeglądarki internetowej. Pisz proste rzeczy, aż po trudniejsze. Czytaj blogi, poradniki itp.
+3 głosów
odpowiedź 18 lutego 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Ile mniej więcej trwa nauka html/css/js?

Nigdy się nie kończy.

 Ile potrzeba czasu aby mniej więcej dobrze zrozumieć te języki programowania?

Zależy od osoby.
Zależy, co rozumieć pod pojęciem "mniej więcej".
Są osoby, które na juniora ogarną wszystko w pół roku, a niektórym rok i więcej nie pomoże. 
 

Jak się najszybciej uczyć?

Tworzyć jak najwięcej własnych projektów, pokazywać komuś doświadczonemu żeby wskazywał błędy. 

+1 głos
odpowiedź 18 lutego 2018 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Sam piszesz że strasznie ciężko Ci to wchodzi, to może pomyśl nad czymś innym? Programowanie jest całkiem fajne ale jeśli masz się przy tym męczyć to może warto obrać inną ścieżkę. Sam przed rozpoczęciem pracy jako Junior web developmentu powiedziałem sobie że nie będę robił czegoś co mnie nie cieszy i trudno mi przychodzi. Na szczęście js-a ogarnąłem po jednym kursie (daleko mi do seniora ale rozumiem co jest 5), teraz przy dobrym seniorze łapie też php-a w locie. Jak miałbym się wkurzać i stresować 40h tygodniowo to wolałbym zbierać puszki, serio. Rozumiem że programowanie jest takie WOW przyszłościowe ale w branży IT są też inne dobre specjalizacje :D Może Consulting, helpdesk pub security to coś dla Ciebie? Sorry że tak z grubej rury ale ciężko mi uwierzyć w reklamy Kodilli że każdy budowlaniec czy ogrodnik może zostać programistą. Może coś w tym jest ale przy jakim stresie i nakładzie pracy...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 166 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez Anetka Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w HTML i CSS przez ammixabcd123 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 716 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Steady Obywatel (1,140 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...