• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Schemat bazy danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,503 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez szajba953 Początkujący (300 p.)

Witam. Czy ktoś mógłby mnie poprawić z tym zadaniem? Wykonałem je w sposob widoczny na zdjęciu, a otrzymałem 0 pkt przez co nie zaliczyłem egzaminu. Z tym, że na egzaminie połaczyłem obie tabele i okresliłem dodatkowo relacje (jeden wykładowca prowadzi wiele przedmiotów). Ktoś wie jak powinno to wyglądać?

Oraz rozwiązanie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
No 4 tabele masz? Jest źle. Tu masz jedną relacje, dwie tabele., nie wiem jak to powinno wyglądać ale moim zdaniem narysował bym po prostu dwie tabele  tak ja te na dole  z określeniem odpowiednich zależności.

Źle jest to że FK- klucz obcy nie jest dla "Przedmiotu"  tylko dla pracownika, bo to po pracowniku odnosisz się do referencją do przedmiotu, a nie przedmiotem do pracownika.

Dodatkowo Primary key, dodałbym AUTO INCREMENT  

Więc błędnie relacje zapisałeś pytanie czy to relacja jednostronna czy obustronna? ( ----) wskazuje że jest jednostronna
komentarz 10 lutego 2018 przez szajba953 Początkujący (300 p.)
Te górne tabele przerysowałem z polecenia. Zauważyłem właśnie, że przy wpisywaniu dałem ciała z tymi kluczami. Nie zmienia to jednak faktu, że zadanie uznano jako błędne i nie przyznano chociażby punktów cząstkowych.
komentarz 10 lutego 2018 przez Storm Obywatel (1,570 p.)
Może zadanie było oceniona w trybie 0/1, czyli albo masz dobrze albo źle :D
komentarz 10 lutego 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
trudno powiedzieć własnie,  mimo błędu ... też nie podana jest skala punktacji. Druga sprawa- zadanie mogło zostać źle zrozumiane, tak jak ja to zauważyłem, co oznaczają te 2 wyżej tablice. Ja wiem, ale " może ktoś kto sprawdzał' nie wpadł na to, zę to tylko obrazowo podane.
komentarz 10 lutego 2018 przez szajba953 Początkujący (300 p.)
Na dobrą sprawe liczyłem chociaż na punkty cząstkowe, a tutaj nic. Widze faktycznie, że w tabeli popełniłem błąd.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 617 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,484 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2020 w SQL, bazy danych przez mimisinho Nowicjusz (180 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 2,142 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2019 w SQL, bazy danych przez jared Gaduła (3,600 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...