• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsza książka do przepracowania.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
382 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2018 w C i C++ przez Mebya Użytkownik (700 p.)
Witam,
Postanowiłem bardziej zaangażować się w naukę programowania, więc postanowiłem zaopatrzyć się w jakąś książkę.

Programowaniem zainteresowałem się w szkole, poznałem troszeczkę js'a i c++ ale głównie podobał mi się PHP i z nim miałem najwięcej styczności, naprawdę nauka PHP sprawia mi wielką frajdę, a czas przy tym leci jak bym grał w jakąś wciągającą gierkę.
Może to niezbyt rozsądne podejście, które może mnie przerosnąć ale mimo, że najbardziej interesuje mnie PHP to chciałem najpierw przepracować coś z c++ a dopiero potem PHP, ze względu na to, że sporo się nasłuchałem i naczytałem, że ucząc się c++ lepiej zrozumiem inne języki.
Najbardziej interesuje mnie książka którą polecano mi zanim jeszcze dowiedziałem się na czym to całe programowanie polega i jak to wygląda, co było jakieś 5-6 lat temu, mianowicie "Symfonia c++". Czy to dobry wybór?
Może macie coś rozsądniejszego, bo wiem że ta książka ma swoje lata, a może jednak nauka c++ mimo że spodobał mi się PHP to głupota i lepiej od razu zacząć od jakiejś lektury z PHP? Podawajcie tytuły, tylko proszę o nie podawanie jakiś szkolnych książek robionych na szybko, pisanych urzędowym językiem :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 lutego 2018 przez niezalogowany

Może to niezbyt rozsądne podejście, które może mnie przerosnąć ale mimo, że najbardziej interesuje mnie PHP to chciałem najpierw przepracować coś z c++ a dopiero potem PHP, ze względu na to, że sporo się nasłuchałem i naczytałem, że ucząc się c++ lepiej zrozumiem inne języki.

Niezbyt rozsądne będzie uczenie się czegoś, z czym nie masz zamiaru pracować, ani też ci się to nie podoba. Zabijesz takim podejściem swój entuzjazm. Ucz się PHP, skoro ten język preferujesz.

komentarz 9 lutego 2018 przez Mebya Użytkownik (700 p.)
Nie jest tak że c++ mi się nie podoba, może być, nie jest dla mnie zły ani jakiś mega przyjemny, ale prawie jestem przekonany że będę szedł w stronę PHP, więc może posłucham i daruje sobie tego c++, tylko która książka jest dobra do nauki PHP? Co sądzicie o tej, którą polecają na tej stronie? https://helion.pl/ksiazki/php-obiekty-wzorce-narzedzia-wydanie-v-matt-zandstra,phpob5.htm#format/d
Przejrzałem dostępne strony, spis treści i powiem, że całkiem niezła próbka, tylko ciężko mi jako laikowi cokolwiek oceniać, a więc, ktoś poleci tę lub jakąś inną?
+1 głos
odpowiedź 8 lutego 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Pytanie, co ma dać Ci ten C++/ w programowaniu w PHP?

Składnia inna, język inny, biblioteki inne: to nie są nawet pokrewne języki " np jak obiektowe", żebyś cokolwiek mógł z tego wykorzsytać :)

A myślenie programistyczne / algorytmy itd: to i tak nabierzesz "czasem, latami pracy" i wytrwałością.
0 głosów

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 26 września 2020 w HTML i CSS przez filip.r00 Początkujący (270 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 547 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 357 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2017 w Nasze projekty przez Chlebojad Nowicjusz (190 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...