• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co lepsze na początek?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
746 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2018 w C i C++ przez cichy777 Nowicjusz (120 p.)
Witam Wszystkich!

Czy Opus Magnum C++11 jest dobre dla początkującego?Pytam bo kupiłem sobie Przewodnik dla początkujących
A. Allaina, który jak dla mnie ciężko się czyta. Z góry dziękuje!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 lutego 2018 przez Ghost Bywalec (2,930 p.)
Opus Magnum jest Grębosza, który napisał Symfonię C++, która z kolei jest/była polecana właśnie na początek, więc jak najbardziej Opus Magnum powinno być odpowiednie dla początkującego.
komentarz 8 lutego 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)

Pokrętna logika. Nie można polecać jednej książki, bo inna książka spełniała dane kryterium. Na przykład Stroustrup napisał wiele książek, w tym zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych.

A co do polecania Symfonii, to pisałem o tym nie jeden raz, np. tutaj.

komentarz 8 lutego 2018 przez Ghost Bywalec (2,930 p.)
Nie polecam symfonii, tylko opus magnum jest pisana takim samym językiem jak symfonia, tylko rozszerzona o standard.
1
komentarz 8 lutego 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)
Rozumiem, że Ty nie polecasz. :) Ale wspominałeś, że jest / była polecana, więc dodałem stosowny komentarz, żeby autor wątku mógł się zapoznać z opinią. :)
0 głosów
odpowiedź 8 lutego 2018 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Witam,

Polecam Ci Opus Magnum C++11. Jest to przewodnik po języku C++ w standardzie C++11 więc jest to stabilna wersja. Przeczytałem 2/3 tomów i mogę powiedzieć że spokojnie sobie dasz radę. Dodatkowo J.Grębosz bardzo dobrze dzieli materiał np jeśli jest coś bardziej zaawansowanego np. wskaźniki do funkcji składowych to rozdziela ten fragment i radzi aby go przeczytać za kolejnym razem.
2
komentarz 8 lutego 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Nie ma czegoś takiego jak "stabilna wersja" i "niestabilna wersja" standardu C++. Z szacunkiem dla autora, dorobił ideologię do powolnego cyklu wydawniczego książki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 5,793 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 340 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...